ERV: Ślubu nie będzie? Mamy na to polisę

AFP

Rozstanie z partnerem i rezygnację z wyjazdu części grupy włączyło do nowej polisy podróżnej towarzystwo ubezpieczeniowe ERV. Produkt testowany jest w Szwajcarii

ERV, we współpracy z kilkoma szwajcarskimi biurami podróży, sprawdza nową polisę od kosztów rezygnacji z wyjazdu – informuje portal Travelnews.ch. Klienci, którzy kupią „pakiet premium”, będą mieli kilka nowych pretekstów do rezygnacji z zawartej z touroperatorem umowy. Polisa obejmuje m.in. rozstanie z partnerem, rezygnację z wyjazdu części grupy i ubezpieczenie zaproszonych na ślub w charakterze świadków i gości.

ERV włącza w pakiet także zmianę planów zawodowych uniemożliwiających skorzystanie z wcześniej zarezerwowanego wypoczynku (przykładem mogą być dodatkowe obowiązki związane z nieoczekiwanym pozyskaniem przez pracodawcę dużego kontraktu, co dla pracownika oznacza konieczność pozostania w firmie w okresie planowanego urlopu). Ochroną objęte są także takie zdarzenia, jak zwolnienie (się) z pracy lub rozpoczęcie jej w nowym miejscu, atak terrorystyczny w odwiedzanym miejscu, niemożność odbycia podróży w wyniku zamknięcia lotniska lub portu z powodu złej pogody, czy pojawienie się epidemii (na przykład wirusa zika) w miejscu wypoczynku.

Klienci ubezpieczający się indywidualnie za polisę płacą 39 franków szwajcarskich (przy sumie gwarancyjnej 3 tysięcy franków), w przypadku rodzin składka wynosi 89 franków (kwota ubezpieczeniowa 7,5 tysiąca franków). Ubezpieczenie może zostać zawarte tylko pod warunkiem wykupienia też podstawowej wersji polisy od kosztów rezygnacji. Stosowną umowę należy podpisać najpóźniej 20 dni po zawarciu umowy o organizację wyjazdu.

– W połowie maja rozpoczęliśmy fazę testową z wybranymi biurami agencyjnymi, jesienią zrobimy pierwsze podsumowania – mówi Thomas Tanner, prezes ERV AG. – Jeśli projekt zakończy się sukcesem, zostanie wprowadzony do wszystkich biur agencyjnych w Szwajcarii – zapowiada Tanner. Ubiegający się o zwrot kosztów rezygnacji z któregoś z wymienionych powodów będą musieli przedstawić odpowiednie dokumenty, na przykład zaświadczenie od pracodawcy czy kopię zaproszenia na ślub.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polonus walczy z koronawirusem

Przewoźnik autokarowy i operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia wdrożył surowe procedury sanitarne w związku ...

Sun & Fun stawia na marketing internetowy

Specjalistka od marketingu cyfrowego, Natalia Knap, wcześniej kierownik marketingu w TUI Poland, zasiliła zespół ...

Marzec z lotniczymi strajkami

Pasażerowie linii lotniczych muszą się uzbroić w cierpliwość. Dużym wyzwaniem będzie dla nich zwłaszcza ...

Traveldata: Touroperatorzy tną ceny wakacji

Kolejny tydzień w biurach podróży taniały wyjazdy letnie. Trend się nasila – spadki cen ...

Lotnisko w Krakowie – nowy pas startowy to nasze być albo nie być

Ponad 5,2 miliona pasażerów zamierza obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Będzie ...

Centralny Port Lotniczy – projekt cywilizacyjny

Centralny Port Lotniczy może być komunikacyjnym sercem Polski, a jego realizacja dużym projektem rozwojowym ...