Burmistrz Wenecji o turystach: „Łachmaniarze”

Pixabay

Burmistrz Wenecji przyznał rację personelowi tamtejszej restauracji, który wystawił trójce turystów z Wielkiej Brytanii rachunek za obiad w wysokości 526 euro. Tak zareagował na list od cudzoziemców, którzy poskarżyli się na to, co ich spotkało

Włoskie media poinformowały, że troje mieszkańców Birmingham napisało list do burmistrza, informując o zdarzeniu. Wyrazili opinię, że takie traktowanie może zniszczyć reputację Wenecji. Ich zdaniem wystawiono im rachunek za dania, których nie zamówili. Były wśród nich drogie ostrygi i małże. Jako możliwą przyczynę podali to, że nie znają języka włoskiego.

Kelnerzy twierdzą zaś, że klienci niczego nie oddali do kuchni i wszystko zjedli. W środę burmistrz Luigi Brugnaro oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, odnosząc się do pisemnej skargi, jaką otrzymał: „Łachmaniarze. Ktoś zje i wypije, a potem mówi, że nie znał języka”. – Ale jeśli przyjeżdża się do Włoch, trzeba nauczyć się włoskiego. Także trochę dialektu weneckiego nie zaszkodziłoby – zażartował.

Również on podkreślił: klienci „nie zostawili nic na talerzu; zapytałem kelnera, czy zostawili napiwek, ale tego też nie”. – Słusznie zapłacili – ocenił burmistrz. – Chciałbym pochwalić restauratora za to, że wystawił paragon fiskalny. To pokazuje po raz kolejny, że w Wenecji jest praworządność. Jeśli tu przyjedziecie, musicie pamiętać, że jesteście w Wenecji, musicie trochę wydać – stwierdził Brugnaro. – Zostawiajcie napiwek osobom, które pracują dla was. Jesteście mile widziani, ale musicie wydać pieniądze – zaapelował do turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa zmienia barwy, bo chce być nowoczesna

Biały żuraw na granatowym tle zamiast granatowego żórawia na żółtym tle – to główna ...

Anna Ulman nowym rzecznikiem Ministerstwa Sportu i Turystyki

Z początkiem lutego obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Sportu i Turystyki przejęła Anna Ulman. Sprawująca ...

Niemcy wydali na wakacje więcej niż rok temu

Prawie 2 miliardy euro więcej wyniosą w tym roku obroty stacjonarnych i internetowych biur ...

TUI Poland odwołuje lato klientom z Litwy i Czech

Biuro podróży TUI Poland odwołało wszystkie wyjazdy do końca lata klientów z Litwy i ...

FlixBus łączy siły z Eurolines i isilines

FlixBus negocjuje z Grupą Transdev kupno dwóch spółek oferujących dalekobieżne połączenia autobusowe – Eurolines ...

Na Styku Kultur, EuroGastro i WorldHotel – kolejne targi przełożone

Organizatorzy targów turystycznych Na Styku Kultur w Łodzi oraz gastronomiczno-hotelarskich EuroGastro i WorldHotel w ...