Całe Włochy „czerwoną strefą”

Fot. AFP

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa władze Włoch zdecydowały o objęciu całego kraju restrykcjami, które w sobotę zostały wprowadzone na północy.

Premier Giuseppe Conte w wystąpieniu telewizyjnym poinformował, że w ciągu kilku godzin wejdzie w życie dekret rozszerzający surowe zasady kwarantanny na cały kraj. Podróżowanie po kraju będzie możliwe wyłącznie z uzasadnionych powodów zawodowych, zdrowotnych lub rodzinnych. Odwołane zostają wszystkie wydarzenia sportowe, w tym mecze Serie A, zakazane są wszelkie zgromadzenia publiczne.

W sobotę wprowadzono je w Lombardii i przylegających do niej 11 prowincjach.

Premier argumentował, że obostrzenia, które wejdą w życie jutro rano, mają na celu ochronę najbardziej narażonych obywateli.

Conte mówił w wystąpieniu telewizyjnym, że obecnie najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domach. – Zdajemy sobie sprawę, że trudno zmienić wszystkie nasze nawyki – mówił Conte. – Są to nawyki, które z czasem będą mogły być dostosowane do nowych potrzeb, ale teraz muszą ulec zmianie. Liczba zakażonych rośnie, umierają ludzie.

Premierowi wtórował minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio. – Musimy chwilowo zmienić nasze przyzwyczajenia. Zatrzymajmy się na chwile i zastanówmy. Wszyscy poczujmy się odpowiedzialni. Tylko w ten sposób będziemy w stanie powstrzymać Covid-19. Przestrzegajmy zasad, a pokonamy wirusa – przekonywał minister.

Do tej chwili we Włoszech potwierdzono 9172 zarażenia, zmarły 463 osoby.

Mogą Ci się również spodobać

Grecja czeka na rekord turystów

W 2017 roku do Grecji może przyjechać nawet 19 procent więcej turystów niż rok ...

Kujawsko-pomorskie przesiada się na rowery

W województwie kujawsko-pomorskim powstanie 75 kilometrów tras dla rowerzystów. Zarząd województwa dofinansuje 21 inwestycji ...

Taba chce mieć nowe lotnisko

Budowa nowego lotniska w Tabie miałaby się rozpocząć już w tym roku. Jak szacują ...

TFG z nowym portalem dla turystów i przedsiębiorców

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny uruchomił nową stronę dla firm z branży turystycznej i ich klientów. ...

Tanzania nie dla chorego z L4

Pracodawca mógł zwolnić dyscyplinarnie pracownicę, która podczas zwolnienia lekarskiego pojechała na dwutygodniową wycieczkę do ...

Polacy pomagają niemieckiej turystyce

Dziewiąty z rzędu rekordowy wynik odnotowała w ubiegłym roku niemiecka turystyka przyjazdowa. W statystykach ...