Chiny: Cudzoziemcy niemile widziani

Fot. AFP

Chiny od piątku zamykają granice przed większością obcokrajowców. Władze chcą w ten sposób wyeliminować możliwość ponownego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Nowe przepisy nie będą dotyczyć m.in. wiz tranzytowych i osób przybywających z Hongkongu i Makau, które mają krótkoterminowe pozwolenia na wjazd.

„W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa na świecie, Chiny postanowiły tymczasowo zawiesić możliwość wjazdu cudzoziemców z ważnymi wizami i zezwoleniami na pobyt w Chinach. To środek tymczasowy, który Chiny muszą podjąć, aby zareagować na sytuację epidemiologiczną” – poinformowało w czwartek ministerstwo spraw zagranicznych.

Pandemia zaczęła się w Chinach kilka miesięcy temu, ale epicentrum przeniosło się do innych regionów świata. Obecnie najwięcej przypadków odnotowuje się w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan. Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus odzwierzęcy (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS). Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Mogą Ci się również spodobać

Prawie 400 tysięcy turystów w Mucznem

Prawie 400 tysięcy osób odwiedziło istniejącą od prawie pięciu lat zagrodę aklimatyzacyjną żubrów w ...

Floryda sparaliżowana przymrozkami

Tysiące turystów, którzy przyjechali na Florydę na wakacje na okres świąteczny, nie mogą wrócić ...

Furgalski: Megalotnisko może być za drogie

Nowe lotnisko centralne okaże się dwa razy kosztowniejsze, a jego budowa będzie trwać nie ...

PKL: Nie jesteśmy (jeszcze) na sprzedaż

Zarząd Polskich Kolei Linowych SA, wydał oświadczenie w związku z zamiarem kupienia tej spółki ...

Będzie więcej Grecji w Polsce

Minister turystyki Grecji ogłosiła, że jej kraj zacieśni współpracę z Polską w turystyce. W ...

Trzęsienie ziemi w regionie Aten

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,6-4,9 odnotowano rano w regionie Attyka w okolicy Aten. Na ...