Chiny: Cudzoziemcy niemile widziani

Fot. AFP

Chiny od piątku zamykają granice przed większością obcokrajowców. Władze chcą w ten sposób wyeliminować możliwość ponownego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Nowe przepisy nie będą dotyczyć m.in. wiz tranzytowych i osób przybywających z Hongkongu i Makau, które mają krótkoterminowe pozwolenia na wjazd.

„W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa na świecie, Chiny postanowiły tymczasowo zawiesić możliwość wjazdu cudzoziemców z ważnymi wizami i zezwoleniami na pobyt w Chinach. To środek tymczasowy, który Chiny muszą podjąć, aby zareagować na sytuację epidemiologiczną” – poinformowało w czwartek ministerstwo spraw zagranicznych.

Pandemia zaczęła się w Chinach kilka miesięcy temu, ale epicentrum przeniosło się do innych regionów świata. Obecnie najwięcej przypadków odnotowuje się w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan. Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus odzwierzęcy (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS). Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Mogą Ci się również spodobać

PIT wzywa do objęcia ochroną klientów linii lotniczych

Organizacja skupiająca europejskich touroperatorów ECTAA postuluje wprowadzenie zabezpieczeń dla klientów od upadłości linii lotniczych. ...

Z Sun & Funem z Rzeszowa do Tunezji

11 czerwca z rzeszowskiego lotniska wystartuje pierwszy samolot czarterowy do Tunezji. Połowę miejsc w ...

Warimpex sprzedaje osiem hoteli

Spółka Warimpex sprzedała połowę udziałów w swych hotelach tajskiej firmie U City Public. Transakcja ...

Na lotnisku w Radomiu rusza budowa terminala

Politycy PiS Marcin Horała, Adam Bielan i Marek Suski byli wśród osób, które podpisały ...

Niemiecki MSZ przestrzega przed ściganiem się w otwieraniu turystyki

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas, mówi, że kraje, którym zależy na turystach nie ...

Nowojorskie hotele: Airbnb wynajmuje mieszkania terrorystom

Pół miliona dolarów kosztowała produkcja spotu, w którym Airbnb łączone jest z terrorystami. Pieniądze ...