Chiny: Cudzoziemcy niemile widziani

Fot. AFP

Chiny od piątku zamykają granice przed większością obcokrajowców. Władze chcą w ten sposób wyeliminować możliwość ponownego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Nowe przepisy nie będą dotyczyć m.in. wiz tranzytowych i osób przybywających z Hongkongu i Makau, które mają krótkoterminowe pozwolenia na wjazd.

„W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa na świecie, Chiny postanowiły tymczasowo zawiesić możliwość wjazdu cudzoziemców z ważnymi wizami i zezwoleniami na pobyt w Chinach. To środek tymczasowy, który Chiny muszą podjąć, aby zareagować na sytuację epidemiologiczną” – poinformowało w czwartek ministerstwo spraw zagranicznych.

Pandemia zaczęła się w Chinach kilka miesięcy temu, ale epicentrum przeniosło się do innych regionów świata. Obecnie najwięcej przypadków odnotowuje się w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan. Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus odzwierzęcy (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS). Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Mogą Ci się również spodobać

W Grecji turyści wszędzie zapłacą kartą

Trzy miesiące mają w Grecji firmy turystyczne na zamontowanie terminali do płatności kartami kredytowymi. ...

Air France wraca do Polski

17 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie, Air France wznowi połączenie z Warszawy do Paryża, a ...

Tunezyjska turystyka też chce wyjść z zamrażarki

Sytuacja epidemiczna w Tunezji jest pod kontrolą, dlatego władze rozpoczęły 4 maja stopniowe odmrażanie ...

JT Touristik zawiesza działalność

iemieckie biuro podróży JT Touristik ogłosiło upadłość, bo nie mogło znaleźć ubezpieczyciela. Chce jednak ...

Droga do przejęcia Condora otwarta, czy LOT się zdecyduje?

Niemiecki sąd odrzucił roszczenia wierzycieli Condora i tym samym otworzył drogę do przejęcia linii ...

Armatorzy liczą zyski

Rejsy wycieczkowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem, czego potwierdzeniem są coraz lepsze wyniki finansowe największych ...