Do Dubaju i przez Dubaj tylko z testem na covid-19

Fot. AFP

Od 1 sierpnia podróżni udający się do Dubaju lub przesiadający się na tamtejszym lotnisku będą musieli okazać negatywny test na koronawirusa.

1 sierpnia wchodzą nowe przepisy dla podróżujących do Dubaju i przez Dubaj – informują linie lotnicze Emirates. Aby wejść na pokład samolotu, pasażerowie będą musieli okazać zaświadczenie potwierdzające ujemny wynik testu PCR na covid-19, wykonanego najpóźniej 96 godzin przed wylotem. Z obowiązku tego zwolnieni są pasażerowie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci do lat 12. Co więcej, jeśli władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyznaczyły określone laboratorium w kraju pasażera, musi on uzyskać potwierdzenie z tej właśnie placówki, jeśli nie, powinien okazać zaświadczenie z laboratorium certyfikowanego przez lokalne władze.

CZYTAJ TEŻ: Dubaj otwiera granice dla turystów z testami

Podróżni mogą zostać poproszeni o poddanie się kolejnemu badaniu PCR na lotnisku w Dubaju, na jego wynik będą musieli poczekać w izolacji w miejscu zakwaterowania. Jeśli wynik testu będzie dodatni, pasażer będzie musiał pozostać w kwarantannie. Podróżni muszą również pobrać aplikację Covid-19 – DXB Smart App (linki do pobrania aplikacji na urządzenia z systemem iOS lub Android).

Ponadto podróżujący do Dubaju, w tym pasażerowie tranzytowi, muszą wypełnić formularz dotyczący stanu zdrowia i przekazać go personelowi podczas odprawy. Formularze będą również dostępne przy stanowiskach odprawy. Jeśli Dubaj jest dla pasażera portem docelowym, musi on również wypełnić formularz kwarantanny, wydawany też w samolotach, i przekazać go po przylocie przedstawicielowi instytucji ds. zdrowia publicznego.

Komunikat głosi, że także osoby wylatujące z Dubaju do Europy (i innych wyznaczonych krajów) muszą wykonać test PCR na 96 godzin przed lotem i okazać zaświadczenie potwierdzające jego ujemny wynik podczas odprawy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates – bilet ważny dwa lata

W związku z pandemią linie lotnicze z Dubaju złagodziły procedury zmiany rezerwacji i politykę ...

Kraków Airport: Czerwiec na plusie

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 750 tysięcy pasażerów – to o jedną czwartą ...

Oskar nowym przewoźnikiem Lecha Poznań

Centrum Turystyki Oskar, specjalizujące się w wycieczkach autokarowych, zostało nowym oficjalnym przewoźnikiem klubu sportowego ...

Avis przyspiesza wybór i odbiór auta

Usługa „Digital check-in”, czyli cyfrowy odbiór auta, ma w czasach pandemii ograniczyć kontakt między ...

Przybywa członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

O 41 hoteli i 8 dostawców powiększyło się grono członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego ...

Antalya pobiła własny rekord w turystach

Ponad 11 milionów turystów przyjechało do regionu Antalyi w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku. ...