Anna Krupka nowym wiceministrem sportu i turystyki

MSIT

Posłanka PiS Anna Krupka odebrała dzisiaj nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Będzie między innymi odpowiedzialna za wdrożenie projektu Polskie Marki Turystyczne

Krupka jest w Sejmie członkiem komisji infrastruktury. W ministerstwie ma odpowiadać za rozwój infrastruktury sportowej. Ponadto minister Witold Bańka powierzył jej problematykę  wzmacniania konkurencyjności polskiej oferty turystycznej, w szczególności „koordynację i wdrażanie projektu Polskie Marki Turystyczne, którego głównym celem ma być ukonstytuowanie tzw. regionów turystycznych”.

Krupka urodziła się w 1981 roku w Warszawie. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka studiów podyplomowych z marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Z partią Prawo i Sprawiedliwość związana jest od 2005 roku, kiedy to pracowała w sztabie wyborczym PiS w kampanii parlamentarnej i prezydenckiej, a następnie w biurze ds. komunikacji internetowej.

Od 2013 roku jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Jak dowiadujemy się z oficjalnego życiorysu, jest współautorką programu „Prawo i Sprawiedliwość – szansa dla młodych”. Uczestniczyła też w redagowaniu programu „Polska bezpieczna, Polska solidarna, Polska nowoczesna”.

W 2014 roku została radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego z największą liczbą głosów spośród wszystkich kandydatów PiS do sejmików w Polsce. Od 2016 roku jest poseł a od marca 2017 roku przewodniczącą Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Na swoim Facebooku napisała, że chciałaby jako wiceminister być dobrym ambasadorem Świętokrzyskiego w rządzie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy przerzucają się na agentów internetowych

40 procent sprzedaży wycieczek zorganizowanych w Niemczech przypada na agentów internetowych. Jeszcze trzy lata ...

W Rybniku szlak śladami XIX-wiecznej kopalni

Na otwarcie rowerowo-pieszego szlaku terenowego śladami przemysłowej przeszłości dzielnicy Rybnika – Niewiadomia – zaprasza ...

Koniec wysokich rachunków za telefonowanie za granicą

Obowiązujące od dziś unijne przepisy znoszą opłaty roamingowe na terenie całej wspólnoty Jak mówi ...

Rosjanie wybierają Turcję, Grecję i Cypr

Co drugi rosyjski turysta planuje spędzić wakacje we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, najczęściej ...

Emirates: Nasi europejscy konkurenci mijają się z prawdą

Dubajskie linie lotnicze Emirates w piśmie do władz Unii Europejskiej odrzuciły pretensje Lufthansy i ...

Lesbos – uchodźców przybywa, turystów ubywa

Wyspy północnej części Morza Egejskiego straciły nadzieję na udany sezon letni. Uchodźcy nadal przybywają ...