Chodzi o okres od stycznia do lipca tego roku, a noclegi liczone są w obiektach zakwaterowana mających co najmniej 10 łóżek.

Ponadprzeciętnie rosną przyjazdy z krajów wschodnioeuropejskich, jak Rosja (+20,7 procent), Polska (+10,3 procent) czy Czechy (+5,2 procent). Również Austria, z wynikiem 6,9 procent, przyczyniła się do pozytywnego bilansu niemieckiej turystyki przyjazdowej w pierwszych siedmiu miesiącach.

Stany Zjednoczone, z wynikiem plus 5,8 procent (3,5 mln noclegów) umacniają pozycję jako najważniejszy dla niemieckiej turystyki przyjazdowej rynek daleki. Rośnie też udział rynku brazylijskiego – do końca lipca o 15,4 procent w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Dużą dynamiką odznacza się region azjatycki, motorem wzrostu są tu Chiny z wynikiem plus 11,8 procent, Japonia dodająca 7,9 procent noclegów, Korea Południowa – 13 procent i Indie – 9,7 procent.

Według najnowszej analizy Forward Keys międzynarodowe rezerwacje biletów lotniczych do Niemiec na czwarty kwartał są o 6,4 procent większe w porównaniu z takim samym okresem w roku ubiegłym.