Troje Polaków zginęło w wypadku w Egipcie

Troje polskich obywateli zginęło w wypadku drogowym w Egipcie. Jedną z ofiar jest wieloletnia radna sejmiku województwa łódzkiego Ilona Rafalska.

Publikacja: 08.05.2019 11:12

Troje Polaków zginęło w wypadku w Egipcie

Foto: AFP

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. Informację o śmierci Polaków potwierdziła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara. Dodała, że służba konsularna jest w kontakcie z miejscowymi władzami i bliskimi ofiar. Zastrzegła jednak, że MSZ z uwagi na dobro bliskich nie udziela szczegółowych informacji o ofiarach.

Według Radia Łódź Ilona Rafalska zginęła w wypadku razem z siostrą i przyjacielem. Miała 46 lat.

Według naszych nieoficjalnych informacji Rafalska kupiła bilet do Egiptu w liniach Air Cairo, by polecieć do Hurghady. Nie leciała na zorganizowaną przez biuro podróży wycieczkę. W grupie osób, z którymi wyjechała, było razem z nią pięć osób, w tym mężczyzna o egipskim nazwisku.

Turystyka.rp.pl dowiedziała się też, że grupa Polaków wyjechała do Egiptu 2 maja (w dzień urodzin Rafalskiej). Powrót był zaplanowany na 9 maja. Samochodem turyści pojechali na wycieczkę na południe kraju, prawdopodobnie do Asuanu. Wiele wskazuje, że przyczyną wypadku była awaria samochodu, którym jechali. Za kierownicą miał siedzieć Egipcjanin. Obecnie ciężko ranny w szpitalu. 

Rafalska pracowała jako naczelnik jednego z wydziałów w starostwie powiatowym w Zgierzu. Radną wojewódzką była od 2010 roku, wiceprzewodniczącą klubu radnych Koalicja Obywatelska. Działała w komisjach: nauki, kultury i sportu oraz ochrony zdrowia, rodziny i polityki społecznej. Prowadziła wiele działań na rzecz osób starszych, kobiet i dzieci. Przekazywała dary na gwiazdkę organizowaną przez zgierski MOPS, ufundowała nagrodę dla zwycięzcy Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej, należała do grona przyjaciół Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Radni Rady Miejskiej w Łodzi dzisiejszą sesję rozpoczęli minutą ciszy upamiętniającą zmarłą radną sejmiku.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro