W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną Rada Ministrów Cypru zdecydowała, że wszyscy pasażerowie przybywający na Cypr w okresie od 4 do 15 stycznia, także zaszczepieni i ozdrowieńcy, będą musieli wykonać test PCR nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą - informuje w komunikacie Cyprus Tourism Poland.

Czytaj więcej

Cypr: Obowiązkowe testy PCR po przylocie dla wszystkich

Po przylocie wszyscy będą musieli poddać się na własny koszt kolejnemu badaniu laboratoryjnemu PCR, nawet jeśli wynik testu wykonanego przed wylotem będzie negatywny. Jego koszt to 15 euro na lotnisku w Larnace i 19 euro na lotnisku w Pafos. Wynik testu będzie dostępny w ciągu trzech godzin na platformie cyfrowej www.covid-testcyprus.com.

Ponadto wszyscy podróżni powinni poddać się szybkiemu testowi antygenowemu po upływie 72 godzin od daty przylotu. Wykonuje się go bezpłatnie w punktach pobrań wyznaczonych przez cypryjskie Ministerstwo Zdrowia, okazując kartę pokładową i dokument stwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport). Osoby, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki dwudawkowej lub drugą dawkę szczepionki jednodawkowej, są zwolnione z obowiązku wykonania drugiego testu.