Mając na uwadze wysoki poziom wyszczepienia w Tunezji - aktualnie 82 procent osób powyżej 40 roku życia i 67 procent osób powyżej 12 roku życia oraz 100 procent pracowników turystyki już ukończyło harmonogram szczepień przeciw COVID-19 - jak i wdrożenie protokołu sanitarnego obejmującego wszystkie tunezyjskie ośrodki turystyczne, "można śmiało powiedzieć, że Tunezja gotowa jest na ponowne przyjęcie turystów" - czytamy w dzisiejszym komunikacie Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki.

Urząd informuje, że komitet naukowy przy tunezyjskim Ministerstwie Zdrowia postanowił złagodzić od 15 lutego 2022 roku warunki wjazdowe dla podróżujących do Tunezji. I podaje generalne zasady:

- testy przestają być wymagane w przypadku osób zaszczepionych (powyżej 18 roku życia). Niezbędne jest jednak przedstawienie w dniu przyjazdu certyfikatu potwierdzającego ukończenie harmonogramu szczepień przeciwko Covid-19 lub paszportu szczepień wydanego przez odpowiednie władze sanitarne kraju zamieszkania.

- osoby powyżej szóstego roku życia, które nie ukończyły harmonogramu szczepień, mogą wjechać do Tunezji, pod warunkiem wykonania testu RT-PCR 48 godzin wcześniej lub testu antygenowego na 24 godziny przed przyjazdem.

- po przekroczeniu tunezyjskiej granicy, losowo wybrane osoby powyżej szóstego roku życia, mogą zostać poddane badaniu na obecność wirusa. Osoby z wynikiem pozytywnym, zostaną wysłane na autoizolację na pięć dni, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa dni w wypadku utrzymywania się objawów.

Ponadto, władze Tunezji, podjęły decyzję o zniesieniu godziny policyjnej, począwszy od czwartku, 10 lutego 2022 roku.