Tunezja: Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów. Znosimy testowanie

Od 15 lutego Tunezja przestanie wymagać dodatkowego okazywania wyniku testu na coronawirusa od osób zaszczepionych. To między innymi efekt zaszczepienia dużej części społeczeństwa - informuje Tunezyjski Urząd ds. Turystyki.

Publikacja: 14.02.2022 10:38

Tunezja: Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów. Znosimy testowanie

Foto: Filip Frydrykiewicz

Mając na uwadze wysoki poziom wyszczepienia w Tunezji - aktualnie 82 procent osób powyżej 40 roku życia i 67 procent osób powyżej 12 roku życia oraz 100 procent pracowników turystyki już ukończyło harmonogram szczepień przeciw COVID-19 - jak i wdrożenie protokołu sanitarnego obejmującego wszystkie tunezyjskie ośrodki turystyczne, "można śmiało powiedzieć, że Tunezja gotowa jest na ponowne przyjęcie turystów" - czytamy w dzisiejszym komunikacie Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki.

Urząd informuje, że komitet naukowy przy tunezyjskim Ministerstwie Zdrowia postanowił złagodzić od 15 lutego 2022 roku warunki wjazdowe dla podróżujących do Tunezji. I podaje generalne zasady:

- testy przestają być wymagane w przypadku osób zaszczepionych (powyżej 18 roku życia). Niezbędne jest jednak przedstawienie w dniu przyjazdu certyfikatu potwierdzającego ukończenie harmonogramu szczepień przeciwko Covid-19 lub paszportu szczepień wydanego przez odpowiednie władze sanitarne kraju zamieszkania.

- osoby powyżej szóstego roku życia, które nie ukończyły harmonogramu szczepień, mogą wjechać do Tunezji, pod warunkiem wykonania testu RT-PCR 48 godzin wcześniej lub testu antygenowego na 24 godziny przed przyjazdem.

- po przekroczeniu tunezyjskiej granicy, losowo wybrane osoby powyżej szóstego roku życia, mogą zostać poddane badaniu na obecność wirusa. Osoby z wynikiem pozytywnym, zostaną wysłane na autoizolację na pięć dni, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa dni w wypadku utrzymywania się objawów.

Ponadto, władze Tunezji, podjęły decyzję o zniesieniu godziny policyjnej, począwszy od czwartku, 10 lutego 2022 roku.

Zanim Wyjedziesz
Tajlandia chce od turystów opłaty. Ogłosiła, kiedy zacznie ją pobierać
Zanim Wyjedziesz
Bali strofuje turystów. "Muszą się wreszcie zacząć kulturalnie zachowywać"
Zanim Wyjedziesz
W stolicy Wietnamu wracają maseczki, bo wraca pandemia
Zanim Wyjedziesz
Podróż do Japonii wkrótce bez pokazywania certyfikatu szczepień na covid
Zanim Wyjedziesz
Selfie w malowniczym Portofino? Tego lata to kosztuje 1300 złotych