Obecnie nie ma też żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się, a podróżni mogą korzystać z wszelkiego rodzaju usług i obiektów bez konieczności okazywania zaświadczeń zdrowia lub certyfikatów - podaje w komunikacie Cyprus Tourism Poland.

Jednocześnie w obiektach, z których korzystają turyści, nadal obowiązują normy sanitarne znane z pierwszych lat pandemii, takie jak dezynfekcja pokojów, kart i kluczy do nich, często dotykanych powierzchni i przedmiotów czy zabezpieczanie bufetów samoobsługowych osłonami.

Czytaj więcej

Ochrona klimatu jest ważna, ale Cypr może przez nią stracić 20 procent turystyki

Rząd Cypru zaopiekuje się podróżnymi, którzy uzyskają wynik dodatni testu na koronawirusa podczas pobytu na Cyprze, zapewniając im zakwaterowanie, wyżywienie i leczenie. Podróżny będzie musiał zapłacić tylko za dojazd na lotnisko i lot powrotny (we współpracy z jego biurem podróży i/lub liniami lotniczymi).

Izolacja trwa siedem dni od daty uzyskania pozytywnego wyniku testu. Zwolnienie z niej następuje bez konieczności uzyskania negatywnego wyniku testu. Izolacja może być krótsza, jeśli wynik testu na koronawirusa wykonanego piątego dnia po uzyskaniu pozytywnego wyniku będzie negatywny (należy wykonać test PCR na własny koszt).

Wszelkie niezbędne informacje są dostępne na stronie internetowej www.visitcyprus.com. Pytania dotyczące obowiązujących procedur można też kierować na adres e-mailowy travel2022@visitcyprus.com uruchomiony przez Ministerstwo Turystyki. Zespół ekspertów odpowiada na pytania podróżnych również za pośrednictwem komunikatora Messenger - www.facebook.com/VisitCyprus.cy.