Tak zwana zasada 3G regulująca wjazd do Niemiec (dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub z ważnym negatywnym testem na covid) została dziś zawieszona - informuje w komunikacie Niemiecka Centrala Turystyki (DZT). Tym samym podróżni nie muszą już okazywać certyfikatu szczepienia ani robić testów.

Wymóg noszenia maseczki FFP2 nadal obowiązuje w lokalnym i dalekobieżnym transporcie publicznym, także w samolotach z i do Niemiec, oraz w placówkach opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej

Niemiecka turystyka podsumowuje miniony sezon i odkrywa plany na 2022 rok

Od 1 czerwca do 31 sierpnia turyści mogą korzystać ze wszystkich lokalnych i regionalnych środków transportu publicznego za 9 euro miesięcznie. „Bilet 9 euro” jest ważny na dowolną liczbę przejazdów w wybranym miesiącu w pociągach regionalnych, pociągach S-Bahn i U-Bahn oraz autobusach i tramwajach, nie jest natomiast honorowany w pociągach dalekobieżnych (np. IC lub ICE) i autobusach dalekobieżnych. Można go kupić w automatach biletowych, na dworcach kolejowych lub online. Dzieci w wieku do sześciu lat jeżdżą za darmo. Więcej informacji: www.bahn.de.

Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, w 2019 roku Niemcy odnotowały prawie 90 milionów noclegów zagranicznych turystów. W 2021 turyści z Polski wykupili ponad 2,5 miliona noclegów i byli jedną z najliczniejszych grup podróżnych z Europy.