Władze Hanoi przywracają obowiązek noszenia maseczek w zatłoczonych miejscach. Muszą je mieć pracownicy i pasażerowie środków komunikacji publicznej, pracownicy sklepów, salonów piękności, kin, teatrów, cyrków, restauracji, barów, klubów fitness, ale też salonów masażu czy barów karaoke oraz obiektów kulturalno-turystycznych i innych, w których odbywają się imprezy masowe - podaje portal VN Express.

Władze wydały też polecenie, by podległe jej urzędy zachowały czujność i obserwowały sytuację epidemiczną. Mówi się o szczepieniach czy większym nadzorze nad środkami bezpieczeństwa w firmach, szkołach i placówkach opieki zdrowotnej.

Hanoi odnotowało najwyższą liczbę przypadków w kraju w ciągu ostatnich pięciu dni, średnio jest to 96 dziennie. W sumie w ostatniej fali 566 osób hospitalizowano, z czego 29 wymagało podania tlenu.

Czytaj więcej

Lecisz na wakacje, ale zapomniałeś paszportu? Dostaniesz nowy na lotnisku

Zastępca dyrektora Narodowym Szpitalu chorób tropikalnych Nguyen Thanh Ha, mówi, że jego placówka leczy obecnie 146 pacjentów, głównie seniorów i inne osoby z chorobami współistniejącymi, w tym 21 ciężkich przypadków. Szpital jest najważniejszym ośrodkiem leczenia covidu-19 na północy kraju. W styczniu przyjął 20 pacjentów, w marcu 45, w pierwszym tygodniu kwietnia liczba ta wzrosła do 47, a w drugim do 85.