Tajlandia ma problem z turystami. Chce zamykać plaże na noc

Władze miasta Pattaya w Tajlandii zastanawiają się nad wprowadzeniem godzin otwarcia plaż. Wszystko przez turystów, którzy w nocy zakłócają spokój, a znad morza nie chcą odejść, nawet kiedy plaże są sprzątane.

Publikacja: 20.08.2023 12:27

Tajlandia ma problem z turystami. Chce zamykać plaże na noc

Foto: PAP/EPA, Narong Sangnak

- Do ratusza w Pattayi coraz częściej trafiają skargi na turystów, którzy zakłócają spokój, puszczając muzykę z przenośnych głośników, pijąc alkohol i imprezując - mówi zastępca burmistrza miasta Wutthisak Roemkitchakan, cytowany przez Bangkok Post. Na doniesienia te powołuje się szwajcarski portal branży turystycznej Travel News.

- Część z tych osób pije i świętuje dalej, odmawiając opuszczenia plaży, nawet kiedy rano opróżniane są kosze na śmieci i czyszczone plaże - dodaje.

Dlatego władze miasta rozważają wprowadzenie godzin otwarcia plaż. Na razie nie ma jednak żadnych przepisów, które by to regulowały.

Czytaj więcej

Na Akropol z biletem z automatu – nowy system ułatwia turystom zwiedzanie

Pattaya próbowała wzmocnić patrole policji na plażach, ale nie udało się znaleźć wystarczająco wielu funkcjonariuszy, żeby je odwiedzali każdej nocy.

Odkąd został tamtejszy odcinek wybrzeża został poszerzony i wyremontowany wypoczywa na nim coraz więcej turystów. O ile w ciągu tygodnia jest w miarę spokojnie, o tyle w weekendy pojawiają się problemy. Wiele osób spędza czas w barach wzdłuż promenady, ale część imprezuje pod gołym niebem. Na razie władze miasta zobowiązały właścicieli lokali do przyciszenia muzyki, z czasem może się okazać, że będą one musiały tworzyć dźwiękoszczelne pomieszczenia dla swoich gości.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro