Rzym mierzy się z myszami i szczurami, które ostatnio liczniej niż zazwyczaj grasują wokół Koloseum – piszą media, w tym agencja Reutera. Gryzoni jest dużo, a turyści chętnie pokazują je w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Berlin odżywa turystycznie. Szykuje niecodzienne atrakcje

Władze zapewniają, że walczą z problem i mają sytuację pod kontrolą. Służby miejskie sprawdzają kanały i tereny zielone, sprzątają śmieci wokół zabytku. We współpracy z zarządzającymi Koloseum mają podjąć dodatkowe kroki.

Główną przyczyną nasilenia się wizyt gryzoni są upały i liczniejsze niż wcześniej odwiedziny turystów. Odwiedzający zostawiają pod zabytkiem więcej niż zazwyczaj plastikowych butelek, resztek jedzenia i innych śmieci. Szefowa miejskiego wydziału wywozu śmieci Sabrina Alfonsi powiedziała agencji prasowej Adnkronos, że rozpoczęto „specjalną interwencję”, aby zapewnić ludziom bezpieczne poruszanie się po jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów turystycznych we Włoszech.

Rzym szacuje, że w mieście jest około 7 milionów szczurów, czyli 2,5 raza więcej niż mieszkańców. ale zastrzegają, że teren wokół starożytnej areny wcale nie jest miejscem, w którym grasują szczególnie licznie.