Jak podaje niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, powołując się na informacje Grupy Roboczej Południowej i Wschodniej Afryki, goście z zagranicy za wstęp do parków w Amboseli i Jeziora Nakuru będą płacić w szczycie sezonu (od czerwca do marca) 100 dolarów, a w pozostałych miesiącach 80 dolarów. To samo dotyczy parków Tsavo East i Tsavo West. Obecnie dorośli zagraniczni goście za wejście płacą 60 dolarów, a dzieci 35 dolarów.

To stawki dla dorosłych. Mniej zapłacą dzieci w wieku 5-18 i studenci, którzy nie ukończyli 23 roku życia. Na przykład w dwóch pierwszych z wymienionych parków ich bilety będą kosztować 10 dolarów. Dziś za wejście dorosły musi zapłacić 52 dolary, a dziecko - 35 dolarów.

Drożej będzie też w Narodowym Rezerwacie Masai Mara – w tym wypadku podwyżki już zostały przyjęte. I tak w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca dorośli zapłacą za wejście na jeden dzień 100 dolarów, a dzieci od 3 do 17 lat 50 dolarów. W szczycie sezonu turystycznego, czyli od 1 lipca do 31 grudnia stawka za dorosłego wzrośnie do 200 dolarów. Na razie dla dorosłego to wydatek na poziomie 70 dolarów, a dla dzieci i studentów 40 dolarów.