Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa

Najlepszym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego jest Bali - wynika z analizy firmy Slingo. Na podium znalazły się też Santoryn i Cancún.

Publikacja: 04.04.2024 09:28

Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa

Foto: Adobe Stock

Przygotowując ranking najlepszych miejsc dla par, firma Slingo (producent gier) wzięła pod uwagę takie kryteria jak liczba wyszukiwań w Google’u z frazą „miesiąc miodowy” oraz postów na Instagramie i TikToku, oceny na TripAdvisorze (dane za zeszły rok), a także liczbę atrakcji odpowiednich dla par i „romantycznych” restauracji oraz średni koszt trzydaniowego posiłku dla dwóch osób w lokalu średniej klasy.

Z analizy wynika, że najlepszym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego jest Bali ze średnią oceną 8,07 (na 10). Indonezyjską wyspę wyróżnia na tle konkurencji największa liczba wyszukiwań - 278,1 tysiąca oraz najniższa cena posiłku - 20,36 euro. Pod względem popularności na TikToku i Instagramie zajęła ona piąte miejsce z odpowiednio 4,7 miliona i 71,7 miliona postów.

Czytaj więcej

Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro

Na podium stanęły też Santoryn z oceną 6,83, który ma najwięcej restauracji spełniających kryteria „romantyczności” (49 procent), ale też najdroższe posiłki (82,67 euro), i Cancún z oceną 6,80.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też Wenecja (6,63), Majorka (6,60), Paryż (6,44), Dubaj (6,37), Positano (6,24), Rzym (6,24) i Marrakesz (6,08).

Slingo.com

Włochy mają najwięcej „romantycznych” restauracji

W drugim zestawieniu Slingo prezentuje miejsca, które mają największy odsetek „romantycznych” restauracji. W tej kategorii bezkonkurencyjne okazały się miasta włoskie, które zajęły trzy pierwsze miejsca: Positano (70 procent), Praiano (60 procent) i Taormina (53 procent).

Kolejne miejsca zajęły Santoryn (49 procent), Mikonos (48 procent), Sankt Moritz (43 procent), Bora Bora (36 procent), Barbuda (33 procent), wyspa Lord Howe (33 procent) i Bellagio (31 procent).

Slingo.com

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro
Zanim Wyjedziesz
Teneryfa zmęczona turystami, szykuje wielką demonstrację. "Wracajcie do domu"