Serwis powstał w 2005 roku w Lublinie, gdzie do dziś znajduje się centrala firmy – informuje Nocowanie.pl w komunikacie podsumowującym 15 lat działalności. Jego zespół, początkowo kilkuosobowy, dziś liczy ponad stu pracowników.

Pierwszy milion użytkowników w miesiącu firma zanotowała w 2011 roku. – Dziś możemy się pochwalić około 60 tysiącami zapytań o nocleg dziennie oraz ponad 3 milionami użytkowników i ponad 50 milionami odsłon miesięcznie – wylicza prezes i założyciel serwisu Kamil Ruciński, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Airbnb i Expedia ukarane za nielegalne noclegi

Do swoich najważniejszych osiągnięć firma zalicza wprowadzenie programu „Sprawdzony obiekt”, który polega na czterostopniowej weryfikacji ofert. Zajmują się nią przedstawiciele regionalni, a obiekt, który przejdzie ją pomyślnie, dostaje certyfikat „Sprawdzony obiekt”.

– Nasz przedstawiciel odwiedza obiekt i robi zdjęcia. To dwa pierwsze stopnie weryfikacji. Liczy się też, od kiedy obiekt korzysta z portalu i czy jest otwarty na opinie klientów, a zatem konstruktywnie wykorzystuje ich spostrzeżenia i pozostaje z nimi w stałej interakcji – wyjaśnia Kamil Ruciński.

Dzięki weryfikacji udaje się unikać publikowania nierzetelnych ofert czy nieaktualnych zdjęć pokojów – czytamy w komunikacie.

W 2016 roku pakiet większościowy w serwisie kupiła Grupa Wirtualna Polska.

ZOBACZ TAKŻE: „Forbes” nie zauważył polskich hoteli