Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 2019-nCoV w Chinach przekroczyła 900 osób. Wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Chin, a turyści rezygnują z podróżowania do tego kraju. Platforma zablokowała możliwość rezerwowania mieszkań w Pekinie do 29 lutego.

Decyzja dotyczy wyłącznie Pekinu – informował Airbnb China w specjalnym oświadczeniu, dodając, że firma ocenia sytuację na bieżąco i działa zgodnie z wytycznymi władz lokalnych. W Pekinie potwierdzono 337 wypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły – podaje Reuters.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus na wycieczkowcu. Statek zatrzymany w porcie

Co ciekawe, Airbnb nie zawiesiło rezerwacji w Wuhan, gdzie doszło do wybuchu epidemii. Wciąż można tam za pośrednictwem platformy wynajmować mieszkania. Jednak tym, którzy już zarezerwowali lokale w mieście i w obawie przed wirusem odwołali wyjazd do Chin, platforma oferuje bezpłatną możliwość rezygnacji – informuje „South China Morning Post”.

Według agencji Bloomberg w Airbnb dostępnych jest kilkaset obiektów w Wuhan, większość po okazyjnych cenach. Przedstawiciele platformy poinformowali media w oświadczeniu, że nie zablokowali i nie zablokują ofert z Wuhan, ponieważ jest tam wielu przyjezdnych, którzy z powodu blokady nie mogą wrócić do swoich miast. Część z nich korzysta z wynajmu krótkoterminowego, czekając na zniesienie blokady i kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zawiesza rejsy do Chin z powodu koronawirusa