Adam Goc nowym prezesem Net Holidaya

archiwum prywatne

Net Holiday – jeden z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach polskich touroperatorów – ma nowego prezesa. Został nim Adam Goc, długoletni współpracownik dotychczasowego szefa tego biura podróży Jacka Panka, który odchodzi ze spółki

1 lipca Adam Goc przejmie stery Net Holidaya. Nowy prezes ma 10-letnie doświadczenie w branży turystycznej. Z Net Holiday jest związany od 2014 roku, gdzie zajmował się optymalizacją i zarządzaniem siatką połączeń czarterowych, zarządzaniem produktem i przygotowywaniem oferty hotelowej. Od kilku lat był też jednym z najbliższych współpracowników prezesa Jacka Panka, współuczestnicząc w realizacji strategii firmy.

Net Holiday to touroperator  wysyłający klientów do 20 krajów. Twórcą biur podróży był wraz z Aleksandrą Panuś Jacek Panek. Firma powstała w 2012 roku i od tamtego czasu stała się jedną z największych w kraju. Z przychodami wielkości 134 milionów złotych zajęła w zeszłym roku siódme miejsce. Jej dynamika wzrostu osiągnęła 33 procent. Firma miała też 2,5 miliona zysku netto.

Czytaj: „Ratingi biur podróży 2018: Dziewięć ocen w górę, trzy w dół”

Rating Net Holidaya wzrósł wiosną tego roku z B- do BB, a „pozytywna” perspektywa jaką też wtedy dostała oznacza, że firma rokuje jeszcze poprawę oceny.

Zobacz ratnigi biur podróży

– Zostawiam firmę w dobrych rękach i świetnej kondycji – mówi Jacek Panek. – Po 6 miesiącach tego roku odnotowaliśmy ponad 26 -procentową dynamikę sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Mogę śmiało powiedzieć, że Adam Goc jest gwarantem kontynuacji dotychczasowej polityki firmy. To mój wieloletni współpracownik, który świetnie zna zarówno spółkę, jak i branżę. Jednocześnie chciałbym podziękować za współpracę wszystkim partnerom, agentom i współpracownikom, dzięki którym Net Holiday w krótkim czasie stał się jednym z wiodących touroperatorów w Polsce.

W październiku 2016 roku Net Holiday kupił czeski holding turystyczny Alexandria Group. -Do Alexandrii należą między innymi Alexandria Travel, jeden z pięciu największych touroperatorów w Czechach i Alexandria Real, spółka handlująca zagranicznymi nieruchomościami. Firma ma też sieć własnych hoteli klubowych All Inclusive i Ultra All Inclusive w Bułgarii, które można znaleźć też w ofercie Net Holiday.

Dynamiczny rozwój firmy i wzrost sprzedaży odzwierciedla też nowa gwarancja ubezpieczeniowa obowiązująca od 1 lipca, opiewająca na kwotę ponad 20 procent wyższą niż gwarancja dotychczasowa.

– Żałujemy, że Jacek Panek opuszcza Net Holidaya, ale w pełni rozumiemy i szanujemy jego decyzję, która była spowodowana względami osobistymi mówi właściciel Alexandrii Holding Aleksander Pavlov. – Mimo jego odejścia firma będzie kontynuowała strategie, co pozwoli umocnić jej pozycję na rynku w Polsce i utrzymać wysoką jakość usług.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: W dwa lata Turcja najbardziej zdrożała, a Wyspy Kanaryjskie potaniały

Liderami niskich cen były w ostatnim tygodniu biura podróży TUI Poland, Rainbow, Itaka i ...

Alexandre de Juniac

Alexandre de Juniac: Okno dla rządów się zamyka

Ktoś kiedyś powiedział, że historia się nie powtarza, tylko rymuje. Dzisiaj, gdy linie lotnicze ...

LOT: Do Dubrownika cały rok

LOT zdecydował o utrzymaniu połączenia do Dubrownika także w sezonie zimowym. Przewoźnik ma w ...

PKP gotowe na świąteczne wyjazdy

Całodobowe wsparcie podróżnych, monitoring sieci kolejowej, dodatkowe wagony i pociągi, wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK ...

Chorwacji przybył milion turystów

Od stycznia do grudnia 2016 roku do Chorwacji przybyło ponad 16 milionów turystów, a ...

Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą ...