Wakacje.pl: Klienci upadłego Millennium Travel pojadą na wakacje

Materiały promocyjne

Turyści, którzy kupili wyjazdy z Millennium Travel w sieci Wakacje.pl nie muszą martwić się upadłością biura podróży, bo mają promesę Pewne Wakacje – wskazuje agent turystyczny

Legnickie biuro podróży Millennium Travel zgłosiło wczoraj niewypłacalność marszałkowi województwa dolnośląskiego. Zabrakło mu pieniędzy na opłacenie powrotnych samolotów. Za granicą było 300 jego klientów, kolejnych 150, którzy wpłacili już zaliczki lub całość ceny, zostało w kraju.

Firma miała 1,2 miliona złotych gwarancji ubezpieczeniowej w AXA. Jak szacuje urząd marszałkowski, tych pieniędzy wystarczy, żeby opłacić powrót z wakacji tej pierwszej grupy klientów, a także żeby zwrócić wpłacone środki drugiej grupie.

Czytaj: „Millennium Travel z Legnicy niewypłacalne”.

Również Wakacje.pl, które sprzedały kilkadziesiąt ofert Millennium Travel, zapewniają, że klienci nie muszą rezygnować z urlopów. Każdy z nich będzie mógł wybrać w zamian podobny wyjazd z ofert, które są w bazie Wakacji.pl. Gwarantuje to usługa Wakacji.pl zwana Promesa Pewne Wakacje.

Taką promesę – podkreśla agent w komunikacie – może uzyskać każdy klient Wakacji.pl. Ale musi o tym zdecydować podpisując umowę na wyjazd. Usługa przewiduje, że klient zrzeka się na rzecz Wakacji.pl odszkodowania w razie upadku biura podróży (a także odwołania przez nie wyjazdu). W razie bankructwa organizatora, klient może wybrać z oferty Wakacji.pl inną imprezę za tę sama sumę albo droższą i dopłacić do niej. Tymczasem jego odszkodowanie odbierze sobie agent.

Nie wszyscy klienci Millennium Travel odhaczyli w umowie, że chcą mieć Promesę Pewne Wakacje. Dlatego teraz prezes sieci Wakacje.pl Dariusz Górzny zdecydował, że nawet jeśli wcześniej nie zdecydowali się na to, mogę taką promesę uzyskać obecnie.

– To oznacza, że kiedy wycieczka zostaje anulowana przez biuro podróży, odwołana z powodu wystąpienia sił wyższych lub – jak w przypadku Millennium Travel – zostaje ogłoszona upadłość lub niewypłacalność biura podróży, klient nie musi zwracać się do marszałka województwa o zwrot wpłaconych środków z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora – tłumaczy Górzny. – Ten proces może trwać długo i zwykle oznacza, że środki przeznaczone na wakacje są zamrożone. Chcieliśmy pomóc naszym klientom uniknąć takich sytuacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com odkrywa turystyczne trendy na rok 2020

Technologia jako doradca turystyczny, odpowiedzialna turystyka, podróże z wnukami – to tylko trzy z ...

Qatar Airways: Zatrzymaj się w Dosze, my zapłacimy

Qatar Airways zachęcają podróżnych do zmiany krótkiego postoju w podróży w dłuższy pobyt w ...

Linie znad Zatoki Perskiej dostają zadyszki

Etihad Airways i Emirates Airlines, dwie z trzech najważniejszych linii lotniczych znad Zatoki Perskiej, ...

Skąd wezmą pieniądze na megalotnisko

Polski Fundusz Rozwoju przygotował wstępną koncepcję finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego – poinformował prezes ...

W biurach podróży tydzień albański

W minionym tygodniu w biurach podróży wyróżniła się Albania. Trafiła do pierwszej piątki najchętniej ...

Grecos z Diamentem „Forbesa”

Biuro podróży Grecos znalazło się wśród firm wyróżnionych Diamentami „Forbesa” na rok 2019, jako ...