Marek Andryszak do turystów: Zostańcie z nami

Zostańcie z nami i bądźcie zdrowi – tymi słowami prezes TUI Deutschland Marek Andryszak kończy swój apel do turystów. Prezes zwraca się do nich w wystąpieniu wideo i w liście, w których tłumaczy sytuację biura podróży.

– Drodzy goście TUI, skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa zatrzymały cały świat i postawiły nasze życie na głowie. Zdaję sobie sprawę, że także wy, jako turyści, zostaliście tym dotknięci. Ale bądźcie pewni – jesteśmy dla was. Pracujemy przez całą dobę, żeby sprowadzić naszych gości do domów z całego świata – mówi prezes TUI Deutschland Marek Andryszak.

Prezes informuje w liście, że TUI Deutschland zawiesił program wyjazdowy do 30 kwietnia włącznie, żeby klienci mogli zaplanować święta wielkanocne. Andryszak prosi o wyrozumiałość, bo z uwagi na dużą liczbę spraw czas odpowiedzi w sprawie anulowanych wycieczek może się wydłużać.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecki TUI wstrzymuje program na dłużej i skraca czas pracy

Priorytetem jest jednak organizowanie powrotów klientów TUI z zagranicy, codziennie do Niemiec wraca ich około 10 tysięcy. W operacji uczestniczy też 5 tysięcy pracowników koncernu przebywających w wakacyjnych miejscach. Klienci mogą kontaktować się nie tylko z telefonicznym centrum obsługi, ale i z konsultantami z salonów własnych, które są co prawda zamknięte, ale z doradcami można skontaktować się telefonicznie, przez pocztę elektroniczną i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Andryszak podkreśla, że mimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się cała gospodarka, TUI jest w dobrej kondycji (TUI uzyskał od rządu Niemiec kredyt 1,8 miliarda euro – red.) i działa według sprawdzonego modelu biznesowego, ma świetnych pracowników i godnych zaufania partnerów. – Podróżowanie z TUI jest i będzie pewne, zarówno w takich czasach jak teraz, jak i w przyszłości. Naszą misją jest organizowanie wam najpiękniejszego czasu w roku. Nie pozwólcie, by zasłużony urlop wypadł z planów, przesuńcie go i nadróbcie ten czas z nami – dodaje.

Prezes przypomina, że klienci nadal mogą rezerwować wakacje na nadchodzące lato i zimę. Jako podziękowanie za lojalność firma przyznaje 100 euro rabatu każdej osobie na dowolny wyjazd.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa TUI bliska otrzymania pomocy od rządu

– Pamiętajcie, każda przerwa ma swój koniec – mówi Andryszak – i dodaje, że wszyscy doradcy w biurach sprzedaży, stewardzi i stewardesy na pokładach samolotów, hotelarze i rezydenci na całym świecie czekają na gości TUI. – Drodzy klienci TUI, dziękujemy wam za zaufanie. Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi. Cieszymy się na waszą kolejną podróż z nami. Na pewno do niej dojdzie – zapewnia Andryszak.

Z kolei prezes Grupy TUI, Friedrich Joussen, opublikował w mediach społecznościowych odręcznie napisany list skierowany do „przyjaciół”, w którym dziękuje im za wsparcie. – Prowadzenie firmy, która nie ma przychodów, to spore wyzwanie, ale zespół jest na to gotowy i walczy, żeby odnieść sukces – pisze. Szef koncernu zapewnia, że sam czuje się dobrze i jest optymistycznie nastawiony do przyszłości. O nowościach będzie informował.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turecki hotelarz jak detektyw

Tureccy hotelarze zainstalują więcej kamer w swoich obiektach i zatrudnią pracowników z detektywistycznymi umiejętnościami. ...

Polacy wolą oszczędzanie niż urlop na kredyt

63 procent Polek i 56 procent Polaków regularnie odkłada pieniądze, żeby pozwolić sobie na ...

Nowa osoba na czele sprzedaży i marketingu Ryanaira

Chiara Ravary została szefem sprzedaży i marketingu w liniach lotniczych Ryanair – ogłosił sam ...

Polscy touroperatorzy zapowiadają więcej pomysłów na zwiedzanie Niemiec

Nawiązaliśmy dziesiątki kontaktów, zebraliśmy wiele informacji praktycznych, a do tego odkryliśmy wiele ciekawych miejsc ...

Rzecznik MŚP: Bon turystyczny dla wszystkich płacących podatki

Bonem turystycznym należałoby objąć wszystkich Polaków płacących podatki – uważa Rzecznik Małych i Średnich ...

Boeing 777 dołączy w styczniu do floty UIA

W styczniu 2018 roku Ukraine International Airlines otrzyma pierwszy z dwóch planowanych boeingów 777. ...