Zmiana warty w Neckermannie – Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka

Post Image
Post Image

Maciej Nykiel, do niedawna dyrektor zarządzający portalu z wycieczkami Fly.pl, zostanie prezesem jednego z największych biur podróży w Polsce – Neckermann Podróże. Obecny prezes Krzysztof Piątek odchodzi na emeryturę

Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka na fotelu prezesa biura podróży Neckermann Podróże. Na zmianę na tym stanowisku zanosiło się od dawna. Neckermann szukał następcy Piątka, który ma w maju odejść na emeryturę, przez firmę łowców głów. Pierwsze wiadomość o zmianie personalnej podały „Wiadomości Turystyczne”.

Nykiel w w grudniu rozstał się z portalem Fly.pl, w którym był dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu („Maciej Nykiel rozstał się z Fly.pl”). Jest specjalistą od handlu w sieci (e-commerce), ale ma też doświadczenia z pracy w biurach podróży, między innymi jako menedżer kierunku i menedżer produktu w Scan Holiday (cztery lata) i w TUI gdzie w ciągu dziewięciu lat pracował na różnych stanowiskach – zarówno w sprzedaży tradycyjnej (offline) jak i w marketingu a na koniec kierując działem e-commerce. We Fly.pl pracował siedem lat.

Nykiel mówi płynnie po angielsku i hiszpańsku, porozumiewa się także w niemieckim, rosyjskim i włoskim. Jego ulubionym sportem jest piłka wodna – grał w nią z sukcesami zawodowo (drużynowe mistrzostwa Polski w 2016, 2014 roku), a dzisiaj jest członkiem drużyny w Legii Warszawa. Interesuje się sztuczną inteligencją, możliwościami internetu, eksploracją kosmosu kulturą hiszpańską i iberoamerykańską. Lubi podróżować – odwiedził już  ponad 60 krajów.

Jak się dowiedzieliśmy, Nykiel ma podjąć pracę w Neckermannie w kwietniu. Przez miesiąc w nowe obowiązki będzie go wprowadzać Piątek. Na razie Nykiel nie chce się wypowiadać w prasie. Jutro ma wyjść oficjalny komunikat o zmianie warty pokoleniowej w biurze podróży.

Neckermann, który dawniej był w pierwszej trójce największych biur podróży w Polsce i świetnie zarabiał, w ostatnich sezonach nie miał najlepszej passy. W roku 2017 obsłużył 123 tysiące klientów, a zamknął sezon przychodami w wysokości 245 milionów złotych i stratą miliona złotych. Rok wcześniej jego przychody ze sprzedaży usług turystycznych wyniosły 242,5 miliona złotych, a zysk był symboliczny – 240 tysięcy złotych. Inne biura podróży radziły sobie lepiej od niego, dlatego Neckermann spadł na miejsce szóste.

Piątek już raz odszedł na emeryturę. Założył wtedy Polski Związek Organizatorów Turystyki, którego prezesem pozostaje do dzisiaj. Jego miejsce zajął w 2011 roku wybrany przez firmę łowców głów menedżer z firmy A.T. Kearney Polska, a wcześniej Hortexu i Procter and Gamble, Marek Węgierek. Po roku jednak centrala Thomasa Cooka, do której należy Neckermann zrezygnowała ze współpracy z Węgierkiem i poprosiła o powrót Piątka („Piątek wraca na fotel prezesa Neckermanna”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Teneryfa: Sukces dzięki większej różnorodności

Teneryfę odwiedziło w zeszłym roku 5,7 miliona ludzi – najwięcej w historii wyspy. Przychody ...

Wiadomo już oficjalnie: egipskie wizy podrożeją

Do polskiej ambasady w Egipcie dotarła oficjalna odpowiedź tamtejszego Ministerstwa Turystyki w sprawie nowych ...

Prezes Condora Ralf Teckentrup i prezes LOT-u Rafał Milczarski

Lufthansa rozważa skargę do Brukseli przeciw LOT-owi

Lufthansa planuje zerwanie współpracy z Condorem i skargę w sprawie pomocy publicznej dla LOT-u ...

Amerykański rząd ostrzega turystów przed Europą

Departament Stanu wydał nowe ostrzeżenie przed zamachami terrorystycznymi w Europie. Zaleca, by obywatele USA ...

Betlej: Idą wybory prezydenckie, to czuć w turystyce

Niewykluczone, że mamy już sygnały, że podaż na rynku wycieczek przewyższa popyt. A do ...

FTI do agentów: Zarabiasz dla nas? Wyjeżdżaj taniej

Ponad milion euro zainwestuje w tym roku niemiecki touroperator FTI w tańsze oferty dla ...