Boeing 737-800 tego przewoźnika będzie operował na zamówienie touroperatora na trasie z Katowic do Hurghady w każdą niedzielę. Pierwszy rejs zaplanowano na 30 kwietnia.

Red Sea Airlines (kod RSX ) to linie lotnicze założone w Egipcie w 2021 roku, dysponują jednym samolotem. Macierzystym lotniskiem przewoźnika jest międzynarodowy port lotniczy w Kairze. Linia obsługuje regularne i czarterowe loty z Egiptu. Lata do Kopenhagi, Neapolu, Werony, Madrytu, Taszkientu, Erewania, Kiszyniowa i Dubaju. Katowice to pierwszy port lotniczy w Polsce, do którego ten przewoźnik będzie operował.

Współpraca Red Sea Airlines z ETI dotyczy nie tylko Polski, ale również innych rynków, na których to niemieckie biuro podróży jest obecne, na początek Austrii i Słowenii – informuje touroperator.

Czytaj więcej

Enter Air i Rainbow podpisały umowę na dwa sezony. Wartość - prawie 200 mln złotych

Niemieckie biuro podróży ETI obchodzi w tym roku 25-lecie. Dysponuje hotelami w Egipcie sieci Red Sea Hotels, w tym dziesięcioma w Hurghadzie i sześcioma w Szarm el Szejk.

Jego polska spółka wysłała w zeszłym roku do Egiptu około 8 tysięcy klientów. W tym roku planuje obsłużyć około 20 tysięcy. Oprócz kierunków egipskich dodała do programu tunezyjską wyspę Dżerbę.

ETI rezerwuje też dla swoich klientów bloki miejsc w samolotach konsolidatora, firmy GTS (Global Travel System). Jak zapewnia dyrektor handlowy ETI Polska Grzegorz Karolewski, będą więc mogli polecieć na wakacje z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania i Wrocławia.