Ukraińskie biuro podróży Join UP!: Chcemy rozwijać się w Polsce

Turcja, Czarnogóra, Egipt, Albania i Tunezja - nowe na polskim rynku biuro podróży, ukraiński Join UP!, przedstawiło swoją ofertę podczas zakończonych w sobotę pierwszych Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw.

Publikacja: 21.03.2023 14:41

Na zdjęciu od lewej zespół Join UP! na targach ITTF Warsaw: Serhii Kyrychenko, Kateryna Artiukh, Kat

Na zdjęciu od lewej zespół Join UP! na targach ITTF Warsaw: Serhii Kyrychenko, Kateryna Artiukh, Katarzyna Bayraktar, Rafał Napierała, Krzysztof Majda

Foto: Karolina Czarnecka

Join UP! to ukraińska firma założona i prowadzona od 2010 roku przez Jurija i Ołeksandra Albów. Jak podaje w komunikacie prasowym, w tym czasie obsłużyła ponad 5,7 miliona turystów, stała się jednym z ważniejszych touroperatorów i kluczowych graczy na wschodnio-europejskim rynku turystycznym. W swojej ofercie ma ponad 45 kierunków i współpracuje z 7 tysiącami agentów turystycznych "na całym świecie".

W grupie firm należących do Albów, UPFamily, jest też linia lotnicza SkyUp Airlines. Według informacji biura podróży, w 2021 roku przewoźnik ten był drugą na ukraińskim rynku linią lotniczą pod względem liczby lotów.

Czytaj więcej

Nowe biuro podróży na polskim rynku. „W kwietniu polecimy do Turcji i Egiptu”

Polska jest ósmym krajem, obok Ukrainy, Mołdawii, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Estonii i Rumunii, w którym firma założyła swoją spółkę - zrządza nią Alina Alba (początkowo Join UP! Polska tworzył polski menedżer tureckiego pochodzenia, Efe Türkel, ale tuż przed targami rozstał się z firmą).

- W Polsce zaczynamy od destynacji takich jak Turcja, Czarnogóra, Egipt, Albania i Tunezja. Nasze oferty są dostępne w biurach agencyjnych – mówi cytowany w komunikacie Serhij Kyryczenko, dyrektor odpowiedzialny za rozwój w grupie Join UP!

- Jesteśmy w Polsce, ponieważ nasza firma stale rośnie i ma długofalowe plany rozwoju w Europie - wyjaśnia Katerina Uszakowa, dyrektorka regionalna na Europę w Join UP!. - Polska to duży i ugruntowany rynek, ale wciąż widzimy szansę, by zaoferować polskim turystom nowe kierunki, nowy poziom usług, dać ludziom więcej możliwości wyboru i podróżowania. Oczywiście, wiemy, że jest tu wielu Ukraińców i z przyjemnością przedstawimy im nasze oferty turystyczne. Wierzymy, że Ukraińcy wybiorą Join UP! i będą wspierać Join UP! Polska na jej nowej drodze.

A Katerina Artiuk, kierująca marketingiem w Join UP! dodaje, że w 2019 roku biuro podróży wysłało na wakacje do Egiptu 665 tysięcy klientów, realizując 65 lotów tygodniowo. - W Ukrainie odczarowaliśmy Egipt jako kierunek tylko na wyjazdy poza latem. Dzięki nam destynacja ta była otwarta dla Ukraińców cały rok. To samo zrobimy w Polsce! – zapewnia Artiuk.

Czytaj więcej

Katarzyna Bayraktar - z Polskiej Izby Turystyki do biura podróży JoinUP

"Polska to dla Join UP! rynek szczególny i wyjątkowy z dwóch powodów: biznesowego i emocjonalnego. Ogromne znaczenie ma to, że Polacy polubili podróżowanie, chętnie zwiedzają świat i stali się atrakcyjnymi klientami dla touroperatorów. Ponad 3 miliony turystów rocznie (z biurami podróży za granicę wyjechało z Polski prawie 4 miliony klientów - red.) czynią nasz rynek turystyczny najszybciej rozwijającym się w całej Unii Europejskiej" - czytamy w komunikacie polskiej spółki.

Z okazji ITTF firma ogłosiła specjalną ofertę dla turystów z dziećmi - promocję "Kids go free" - jeśli wycieczkę do Turcji zarezerwują dwie osoby, towarzyszące im dziecko wyjedzie bezpłatnie.

Czytaj więcej

Do Polski wchodzi znane tureckie biuro podróży. Niskie ceny, własne samoloty
Biura Podróży
Agenci i touroperatorzy: Zmiany w rozkładach lotów wciąż utrudniają nam pracę
Biura Podróży
Ekspansja TUI w Turcji. "Wyślemy o 40 procent więcej klientów niż przed pandemią"
Biura Podróży
Enter Air podpisał umowę z Coralem Travel Poland na lato i zimę
Biura Podróży
ESky: Nasze pakiety "city break" i "wakacje" konkurencją dla oferty touroperatorów
Biura Podróży
Niemiecki TUI zorganizuje wypoczynek z dofinansowaniem z kasy chorych