Efe Turkel, doświadczony menedżer tureckiego pochodzenia, który zajmował kierownicze stanowiska w ostatnich latach w Polsce w biurach podróży GTI, Neckermann i Rainbow, a od jesieni zeszłego roku organizował w Polsce biuro podróży ukraińskiej sieci  Join UP! nie kieruje już tą firmą.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, "spółka Join UP! Polska informuje, że w dniu 15.03.2023 Pan Efe Türkel zakończył pracę na stanowisku Prokurenta". Komunikat podpisała prezes Join UP! Polska Alina Alba, współzałożycielka i współwłaścicielka sieci Join Up! na Ukrainie.

Komunikat nie zawiera informacji o przyczynach rozstania się z menedżerem. Albo napisała jedynie, że dziękuje mu za dotychczasową współpracę i wkład w rozwój Join UP! Polska. "Niniejsza zmiana nie wpływa na plany rozwojowe spółki w Polsce"- dodała.

Czytaj więcej

Nowe biuro podróży na polskim rynku. „W kwietniu polecimy do Turcji i Egiptu”

Rozstanie się menedżera z biurem podróży zostało ogłoszone w trakcie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw, na których wchodząca dopiero na polski rynek firma wystawia się z efektownym stoiskiem. Wcześniej nowe biuro podróży zaprosiło swoich agentów na targi na spotkanie i rozmowy o planach firmy. Efe Turkel jednak nie pojawił się na targach. A dzisiaj poinformował na Facebooku, że 15 marca złożył wypowiedzenie. "Moja misja dobiegła końca. Dziękuje Wam wszystkim za wsparcie i zaufanie jakim mnie obdarzyliście w szczególności zespołowi i agentom turystycznym z którymi znamy się od lat.Życzę JoinUP oraz całemu zespołowi sukcesów i dalszego rozwoju. Z turystycznymi pozdrowieniami" - czytamy. 

W rozmowie z naszym serwisem Efe Turkel nie chciał podać przyczyn tego kroku.

Pytana przez nas rzeczniczka Join UP! Aleksandra Gąsowska stwierdziła, że "rozstanie nastąpiło za obopólną zgodą". - Więcej nie chcemy teraz komentować. Firma ma silny zespół i działa dalej - dodała.

Join UP! planuje sprzedanie w tym roku ponad 70 tysięcy wyjazdów do Turcji i Egiptu. W lutym jego oferty pojawiły się w systemie rezerwacyjnym MerlinX. Wcześniej Turkel dopełnił formalności, rejestrując firmę jako organizatora turystyki i rekrutując zespół do nowego biura.