Malediwy, Tajlandia, Emiraty – Niemcy płacą za zimowe wyjazdy 20 procent drożej

Sprzedaż oferty zimowej idzie pełną parą już od maja, a przychody z niej są o 20 procent wyższe niż przed pandemią – opisuje niemieckie biuro podróży DER Touristik.

Publikacja: 04.08.2023 01:32

Klientów biura podróży pociągają głównie dalekie, ciepłe kierunki

Klientów biura podróży pociągają głównie dalekie, ciepłe kierunki

Foto: Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

DER Touristik przedstawił pierwsze podsumowanie sprzedaży wyjazdów na zimę. – Spodziewamy się dobrego sezonu – mówi cytowany w informacji prasowej prezes DER Touristik na Europę Centralną Ingo Burmester. – Na rynku niemieckim widzimy już od maja duży udział rezerwacji zimowych z obrotami, które są o prawie 20 procent większe niż przed pandemią – dodaje.

Burmester zauważa również, że niemieccy klienci rezerwują znów z większym wyprzedzeniem, głównie interesują ich wyjazdy do dalekich krajów. Jego zdaniem popycha ich do tego brak tanich ofert last minute latem, jeśli ktoś chce zaoszczędzić, powinien wyjazd zamówić wcześniej. Zniżki sięgają 61 procent, co więcej, biuro nadal zapewnia elastyczność – do 15 dni przed wylotem można zazwyczaj bezkosztowo zmienić rezerwację lub z niej zrezygnować.

DER Touristik obserwuje utrzymujący się trend do wydawania na urlop większych sum – klienci głównie decydują się na oferty wyższej jakości. Zeszłej zimy 37 procent zamówiło wyjazd z wyżywieniem all inclusive, a ponad 80 procent zdecydowało się na hotel cztero- lub pięciogwiazdkowy. O ile w zeszłym roku podróżni chcieli gdzieś po prostu wyjechać, o tyle w tym widać, że szukają dodatkowych atrakcji w postaci lokalnych wycieczek lub luksusowych usług. Powodzeniem cieszą się dalekie kraje, także w formie wycieczek objazdowych.

Niemal co drugi klient (47 procent wszystkich rezerwacji) kupuje wycieczkę egzotyczną. Prym wiedzie tu region Oceanu Indyjskiego – Malediwy, Mauritius i Seszele, w dalszej kolejności Tajlandia, Karaiby, Ameryka Północna i Emiraty Arabskie.

Z kolei w segmencie wyjazdów na trasach krótkiego i średniego zasięgu największym zainteresowaniem cieszą się Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Turcja, ale też Niemcy i Tunezja.

Widać także, że wiele osób planuje długi wypoczynek – w porównaniu z 2019 rokiem liczba takich pobytów zwiększyła się trzykrotnie. O ile wcześniej chodziło raczej o seniorów, którzy jechali spędzić zimę w cieplejszym klimacie, o tyle teraz w grupie tej znajdują się też osoby pracujące zdalnie.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny