Dla porównania, drzewko w nowojorskim Rockefeller Center zostało ubrane za jedyne 73,5 tysiąca dolarów.

Autorką ozdób jest brytyjska projektantka mody Debbie Wingham. Do ubrania drzewka wykorzystała brylanty — białe, różowe i czarne. Niektóre z nich mają po dziewięć karatów. Oprócz tego powiesiła miniaturki akcesoriów od Chanel i Van Clef & Arpels, miniaturowe torebki od Cartiera z kultową panterą, buteleczki z perfumami, wydrukowane w 3D czekoladowe pawie i malutkie kieliszki do martini. Wszystkie ozdoby wykonano specjalnie do udekorowania tego drzewka, a jak zapewnia dyrekcja hotelu cenne kamienie, które pochodzą od Cartiera, Bulgariego i Chanel zostały pozyskane z „etycznych źródeł”.

Wcześniej najdroższą choinką było drzewko postawione w Abu Zabi w Emiratach Arabskich. Na jej udekorowanie wydano 11 mln dolarów. W tym roku Kempinski pobił rekord i tym samym został wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa.

Na 28 grudnia hotel w Marbelli zaplanował uroczysty koktail i kolację, którą przygotuje znany hiszpański kucharz David Fernandez. Odbędzie się wówczas loteria, podczas której można będzie wygrać brylant wart dwa tysiące euro.

Pokój w Kempinski Hotel Bahia Marbella kosztuje poza sezonem 200 euro za noc. W sezonie, czyli teraz, na przykład od 28 grudnia do 2 stycznia, dwuoosobowy pokój na jedną noc kosztuje 613 euro.