W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba rezerwacji noclegów na sylwestra w górach spadła o prawie 25 procent – podaje portal Noclegi.pl. Nie ma jednak co liczyć na niższe ceny – jest nawet drożej niż rok temu.

Średnia cena noclegu w obiektach noclegowych o średnim standardzie to 165 złotych od osoby za noc. Na przykład w pensjonacie w Zakopanem za trzy noclegi dla dwóch osób bez wyżywienia trzeba zapłacić około 1000 złotych. Z wyżywieniem, wieczorem z kapelą góralską, zabawami dla dzieci i wstępem do strefy spa i wellness cena rośnie do około 370 złotych od osoby za noc, a z balem sylwestrowym z pokazem fajerwerków czy koncertem – do ponad 600 złotych.

CZYTAJ TEŻ: Hotel z najdroższą choinką na świecie

– Wiele obiektów zamiast balu sylwestrowego oferuje gościom kulig z ogniskiem czy degustacją lokalnych trunków albo zniżki na pobliskie wyciągi. Ale do tego potrzebny jest śnieg – mówi dyrektor zarządzający Noclegów.pl Grzegorz Kołodziej, cytowany w komunikacie.

– Niektóre obiekty próbują zachęcić turystów, rozbudowując sylwestrowe propozycje o elementy niezależne od pogody. Jeśli jednak ta się zmieni i stworzy warunki do uprawiania sportów zimowych, branża z pewnością spróbuje nadrobić straty przez podniesienie cen. Nawet dwukrotnie – prognozuje.