W rankingu „Najlepsze Hostele Świata” (The World’s Best Hostels”) przyznano Hoskary 2020. Oceny opierają się na danych z ponad 1,1 miliona recenzji zamieszczonych w ciągu ostatniego roku. Ocenianych było w tym czasie ponad 36 tysięcy obiektów w 170 krajach. Podzielono je w sumie na 29 kategorii.

W kategorii hosteli dla podróżujących w pojedynkę zwyciężył 360 Hostel Barcelona Arts&culture w Barcelonie, za nim uplasował się Galway City Hostel & Bar w Galway w Irlandii. Trzeci był natomiast Goodmorning Solo Traveller Hostel w Lizbonie. W tej kategorii na dziesięć pierwszych miejsc znalazły się w sumie 3 hostele z Hiszpanii.

Polskie hostele zostały wyróżnione w kategorii obiektów najlepszych dla samotnie podróżujących mężczyzn i w kategorii średnich hosteli, czyli liczących między 75 a 150 łóżek (inne kategorie to: małe, duże i bardzo duże).

W tej pierwszej uznanie internautów znalazł Greg & Tom Hostel z Krakowa. W swojej kategorii był czwarty za podobnymi obiektami z Medelin w Kolumbii, Budapesztu i Denver.

Drugi „Polak”, Oki Doki Old Town Hostel z Warszawy, też był czwarty. Wyprzedziły go hostele z Lizbony, Kotoru w Czarnogórze i Portland w USA.