Turecki touroperator postawi gigantyczny hotel w Dominikanie

7 tysięcy pokojów będzie miał luksusowy hotel, który wybuduje w Dominikanie tureckie przedsiębiorstwo turystyczne Anex Tour – donosi niemiecki portal branżowy Reisevor9.

Publikacja: 30.01.2020 00:13

Turecki touroperator postawi gigantyczny hotel w Dominikanie

Foto: Fot. Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

Selectum Luxury Resort, bo tak nazywać się będzie największy w Dominikanie kompleks hotelowy, powstanie w ciągu 5 lat. Jako pierwszy zbudowany zostanie hotel z 500 pokojami, ale po ukończeniu całego projektu, w kompleksie będzie razem 7 tysięcy pokojów.

Inwestorem jest tureckie przedsiębiorstwo Anex Tour, o którym ostatnio było głośno przy okazji bankructwa Thomasa Cooka. Jeszcze zanim okazało się, że koncernu nie da się uratować, właściciel Anexu Neset Kockar kupił 8 procent akcji w tym koncernie. W rozmowie z agencją prasową Bloomberg mówił wówczas, że chciałby odegrać ważną rolę w procesie uzdrawiania Cooka. Kiedy firma ogłosiła bankructwo, Kockar zainteresował się markami touroperatorskimi, należącymi do niemieckiego oddziału koncernu i kupił prawa do trzech z nich – Neckermann Reisen, Bucher Reisen i Oeger Tours. Oferty tworzone przez te dwa ostatnie są już dostępne pod marką parasolową Anex Tour w Niemczech.

Tureckie przedsiębiorstwo jest właścicielem nie tylko biur podróży, ale też linii lotniczych Azur Air i statku pasażerskiego. Najnowsza inwestycja – kompleks hotelowy, powstanie w Playa de Macao, w mało zagospodarowanej części położonej na północ od Playa Bavaro, gdzie znajduje się większość hoteli w regionie Punta Cana. Resort będzie sąsiadował z hotelem Selectum Secret Macao, którym zarządza już Anex Tour. Media z Dominikany podają, że firma wyłoży na ten cel 1,8 miliarda dolarów i da zatrudnienie 10 tysiącom ludzi.

CZYTAJ TEŻ: Dominikana buduje hotele

Najprawdopodobniej najwięcej gości do planowanego obiektu Anex Tour będzie pozyskiwał z Rosji i Ukrainy – to właśnie tamtejsi touroperatorzy z Grupy Anex Tour przynoszą największe obroty firmie. Rocznie z ich usług korzysta około 3 milionów klientów. Rosja jest już dla Dominikany trzecim największym rynkiem źródłowym – w 2019 roku wypoczywało tam 217 tysięcy Rosjan.

W zeszłym roku z powodu doniesień mediów, głównie amerykańskich, o śmierci kilku turystów z USA w dominikańskich hotelach, do kraju przyjechało mniej osób. Wstępne szacunki mówią o spadku rzędu 4,6 procent.

ZOBACZ: Dominikana straciła ponad 100 tysięcy turystów

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny