Warszawska Organizacja Turystyczna opublikowała na swojej stronie internetowej spis hoteli i hosteli w stolicy, w których mogłyby nocować grupy dzieci i młodzieży. Inicjatywa ma „dostarczyć większego spektrum informacji na temat bazy noclegowej przeznaczonej między innymi dla wycieczek” i ułatwić ich organizatorom wybór niedrogiego miejsca do spania.

WOT zachęca do korzystania z hosteli, w których rezerwuje się łóżka, a nie pokoje, a także korzysta ze wspólnej kuchni, jadalni czy pokoju wypoczynkowego. Hostele często oferują bezpłatną kawę, herbatę czy wodę, artykuły śniadaniowe, mapki i ulotki, a także mogą na zlecenie zająć się cateringiem.

Hostele znajdują się w różnych częściach miasta, zawsze jednak można z nich wygodnie dojechać transportem miejskim do centrum i wszystkich atrakcji turystycznych miasta. Pobyty w hostelach są bardzo popularne w turystyce niskobudżetowej na całym świecie, ponadto dają możliwość poznania ludzi z innych krajów, ich kultury i języka - przekonuje WOT.

Czytaj więcej

Warszawska Organizacja Turystyczna: Przywracamy tradycję bywania w hotelach

- Promowanie Warszawy wśród grup i wycieczek szkolnych jest dla nas niezwykle istotne - pisze prezes WOT Barbara Tutak w komunikacie do mediów. - Wśród opisanych miejsc znalazły się zarówno podmioty członkowskie, które przygotowały specjalne oferty dla wycieczek, jak również hostele spoza grupy członków naszego stowarzyszenia. Jesteśmy przekonani, że przedstawione propozycje zadowolą organizatorów wycieczek, są doskonałym uzupełnieniem opracowanych przez nas gotowych programów wycieczek szkolnych, a także będą zachętą dla gestorów tej bazy do współpracy z naszym stowarzyszeniem - dodaje prezes.

Lista miejsc noclegowych znajduje się tutaj.