Już w sierpniu wyszło na jaw, że Enter Air Poland i Grupa TUI stworzą nową linię lotniczą - w spółce ta ostatnia jest mniejszościowym udziałowcem. Fly 4 Airlines, bo tak się nazywa przewoźnik, zostały zarejestrowane w Irlandii. Pierwsza baza ma się znajdować w środkowej Anglii, w okolicach Birmingham.

Linia ma obsługiwać głównie dotychczasowych klientów Enter Aira oraz TUI, ale także innych partnerów. Współpraca będzie opierać się na zasadach wet lease (wynajęcie samolotu wraz z załogą i ubezpieczeniem), czarteru, ACMI (wynajęcie samolotu, załogi, obsługi technicznej i ubezpieczenia) oraz capacity solutions.

Czytaj więcej

Enter Air i TUI chcą latać razem. Założą wspólną firmę

Obecnie przewoźnik rekrutuje pracowników na różne stanowiska, od załóg po obsługę techniczną, w tym celu organizuje spotkania w poszczególnych regionach Wielkiej Brytanii, dopina też wszystkie formalności związane z pozyskiwaniem certyfikatów i licencji, czytamy na oficjalnym profilu firmy na LinkedInie. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pierwszy lot. Wiadomo natomiast, że flotę przewoźnika tworzyć będą boeingi 737-800.

Od strony wizualnej widać oszczędność. Logo Fly 4 to dwa kolory - czarny i limonkowy na białym tle na kadłubie i duża limonkowa czwórka na ogonie. Malowanie kadłuba to dwa kolory - biały i szary.