Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Sardynia, Chorwacja, Zaporoże i Oslo – te kierunki doda do swojej tegorocznej siatki połączeń wrocławskie lotnisko.

Publikacja: 15.01.2020 19:44

Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Foto: Fot. materiały prasowe

– Mamy zarówno kierunki południowe, wschodnie jak i północne – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie firmy. – Należy również zauważyć, że połączenie z kolejnym dużym europejskim hubem, czyli Oslo Gardermoen, które jest świetnym portem przesiadkowym, jeszcze bardziej ułatwi podróżowanie z Wrocławia na inne kontynenty.

CZYTAJ TEŻ: Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

Pierwszym nowym kierunkiem uruchomionym w letnim rozkładzie lotów będzie Zaporoże, miasto w południowo-wschodniej części Ukrainy, położone nad Dnieprem. Pasażerowie wsiądą do samolotów Wizz Aira 29 marca, a loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Dzień później odleci pierwszy samolot na główne lotnisko Oslo, Gardermoen. Rejsy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, realizować będzie nowy przewoźnik – Norwegian, jedna z dziesięciu największych linii lotniczych w Europie.

Ryanair rozpocznie 3 kwietnia loty z Wrocławia na Sardynię. Samoloty będą latać do Cagliarii, stolicy wyspy, w poniedziałki i piątki. Z kolei od 1 maja, w poniedziałki i w piątki, z Wrocławia mają odlatywać samoloty tego przewoźnika do Zadaru, w Chorwacji.

W 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 3,548 miliona podróżnych, czyli o 6 procent więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że lotnisko pobiło swój zeszłoroczny rekord o prawie 200 tysięcy pasażerów.

Już 1 lutego Wizz Air uruchomi połączenie na południe Włoch, do Bari, stolicy Apulii. Nie jest to nowy kierunek, ale po przerwie zimowej przewoźnik postanowił przyspieszyć jego ponowne uruchomienie ze względu na duże zainteresowanie klientów. Samoloty z Wrocławia będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków