W przyszłym sezonie zimowym, od 3 listopada po początku kwietnia 2022 roku, Itaka będzie latać z Katowic na Malediwy – pisze w komunikacie katowickie lotnisko. Innym egzotycznym miejscem, do którego zabierze turystów, będzie Dominikana (od 30 października do początku kwietnia). Cotygodniowe loty na tych trasach obsługiwać będzie należący do LOT-u boeing 787-9 dreamliner – największy szerokokadłubowy samolot we flocie narodowego przewoźnika z 294 miejscami na pokładzie.

– Chociaż branża turystyczna i lotnicza mocno odczuwają skutki pandemii, to wierzymy, że zima 2021-2022 będzie powrotem do normalności, a kierunki egzotyczne będą przyciągać coraz więcej klientów – mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz, cytowany w komunikacie. – Malediwy to jedno z miejsc, do których pierwszy raz z Polski wyleciały nasze czartery. To także pierwsza w historii planowana operacja czarterowa Itaki z Katowic samolotem szerokokadłubowym – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Itaka wystartowała ze sprzedażą zimy 2021/2022. Dużo egzotyki

– Silna pozycja pyrzowickiego lotniska na rynku przewozów wakacyjnych to w dużej mierze efekt konsekwentnej i wieloletniej współpracy z Itaką – podkreśla prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, które zarządza lotniskiem w Katowicach, Artur Tomasik.

– Ten touroperator przyzwyczaił nas do tego, że chętnie otwiera z pyrzowickiego lotniska nowe trasy czarterowe. Tym razem są to Malediwy – bezpośredni dalekodystansowy kierunek, który pierwszy raz w historii Itaka oferować będzie z Pyrzowic na dreamlinerze i który nigdy wcześniej nie był dostępny z bezpośrednim wylotem z polskiego lotniska regionalnego. Jestem przekonany, że oferta wakacji na Malediwach z wylotem z Katowice Airport stanie się komercyjnym sukcesem – dodaje.