Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” rozstrzygnęło konkurs na projekt graficzny i system identyfikacji wizualnej lotniska w Radomiu, o czym poinformowało na jego facebookowym profilu. Wybrało koncepcję zaproponowaną przez agencję Bprog - biały napis „Lotnisko Warszawa-Radom” i trzy żółte linie układające się w kształt samolotu na ciemnoniebieskim tle.

Jak tłumaczą autorzy projektu, intensywny żółty kolor symbolizuje nowoczesność, otwartość i radość. Niebieski z kolei oznacza zaufanie i godność, a także kojarzy się z niebem i oceanem. Oba kolory tworzą idealne połączenie.

Czytaj więcej

PIT zacieśnia współpracę z PPL. Pojedzie obejrzeć lotnisko w Radomiu

Główny element logotypu, czyli samolot, skonstruowany jest z symboli kojarzących się z lotami, różnymi kierunkami świata, drogą, słońcem, bezpieczeństwem, tworząc energiczną i pozytywną całość.

Logo wyróżnia też „nowoczesny krój typografii”. Całość „wpisuje się w rodzinność i wakacyjność” - opisują projekt graficzny jego autorzy.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Lotnisko Warszawa-Radom jest na razie nieczynne. Po tym jak dwa lata temu przejęła je państwowa spółka PPL "Porty Lotnicze", jest  rozbudowywane i przygotowywane do obsługiwania ruchu czarterowego i tanich linii lotniczych. Pierwszych pasażerów ma przyjąć na początku przyszłego roku.