Lotnisko w Radomiu ogłasza pierwsze połączenia. To trzy europejskie stolice

Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze regularne kierunki w siatce radomskiego lotniska, które wystartują już w przyszłym roku. Obsługiwać je będą PLL LOT.

Publikacja: 23.08.2022 13:56

Lotnisko w Radomiu ogłasza pierwsze połączenia. To trzy europejskie stolice

Foto: Filip Frydrykiewicz

Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze kierunki z Lotniska Warszawa-Radom, które od przyszłego roku obsługiwać będą PLL LOT - informuje w komunikacie biuro prasowe Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL).

Rejsy ruszą w sezonie letnim, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia, i odbywać się będą trzy razy w tygodniu. Na trasach tych latać będą boeingi 737-800.

- Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT - mówi rzecznik prasowa PPL Anna Dermont, cytowana w komunikacie. - Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu i samego radomskiego portu. My postaramy się, aby pasażerowie polubili radomskie lotnisko i chętnie z niego latali - dodaje.

Czytaj więcej

Lotnisko w Radomiu ma logo. „Wpisuje się w rodzinność i wakacyjność”

- Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń, otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - mówi rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i tanich linii lotniczych, ale również tradycyjnego (city breaki). Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie - airbusy A320 czy boeingi B737. Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Lotniska
Mikosz: Do końca roku sytuacja na lotniskach już będzie całkowicie stabilna
Linie Lotnicze
Wizz Air pod lupą węgierskiego rządu. Podejrzany o łamanie praw pasażerów
Lotniska
Lotnisko w Katowicach - najnowsza prognoza to 4,5 miliona pasażerów w tym roku
Linie Lotnicze
Lufthansa latała bez pasażerów. Chciała ograniczyć chaos na lotniskach
Linie Lotnicze
Emirates odświeżają flotę. Lifting przejdą kabiny w 120 samolotach