Jak latać zdrowo? Na to pytanie odpowie międzynarodowa konferencja dla specjalistów

Profilaktyka i leczenie problemów zdrowotnych podróżnych będą tematem konferencji "Travel medicine conference", jaką 23 marca organizują w Warszawie Stowarzyszenie V4+ Airports Association i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie we współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”.

Publikacja: 20.03.2023 12:15

Jak latać zdrowo? Na to pytanie odpowie międzynarodowa konferencja dla specjalistów

Foto: Materiały prasowe Wroclaw Airport

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję posłuchać prezentacji i podyskutować na temat najważniejszych aspektów dotyczących zdrowia pasażerów podczas podróży lotniczych - od samego planowania podróży, przez stawienie się w terminalu lotniska, aż po lądowanie. Liczni eksperci poruszą m.in. tematy profilaktyki, opieki medycznej na polskich lotniskach i problemów zdrowotnych, z którymi zmagają się pasażerowie korzystający z transportu lotniczego.

Część konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z podróżowaniem osób z niepełnosprawnością.

- Program wydarzenia przygotowano z myślą o służbach medycznych, kadrze zarządzającej, pracownikach portów lotniczych, przedstawicielach linii lotniczych i branży turystycznej, czyli wszystkich tych, którzy w swojej codziennej pracy troszczą się o komfort i bezpieczeństwo podróżujących i mają z nimi bezpośredni kontakt - mówi Paweł Kranc, dyrektor biura zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

W wydarzeniu w Hotelu Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów weźmie udział około 150 uczestników, co stworzy okazję do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, a tym samym lepszej pomocy podróżującym.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

Lotniska
CPK ma plan dla lotniska do 2060 roku. Rezerwuje sobie teren na 65 mln pasażerów
Lotniska
Są pieniądze na remont lotniska w Modlinie. Pożyczyły je Polskie Porty Lotnicze
Lotniska
Katowickie lotnisko buduje nowy parking na ponad 700 miejsc
Lotniska
Na Lotnisku Chopina będzie działał system, który wykrywa i neutralizuje drony
Lotniska
LOT: z Poznania do Warszawy do 25 lotów tygodniowo