To jedne z najlepszych (5. miejsce) wyników miesięcznych i rekordowe, jeśli chodzi o kwiecień, w historii tego portu lotniczego - informuje lotnisko w komunikacie.

W kwietniu najwięcej pasażerów poleciało do Londynu, Rzymu, Dublina, Rygi, Mediolanu, Sztokholmu, Paryża, Bolonii, Oslo, Wiednia, Edynburga i Kolonii. "Nie był to jeszcze okres typowo urlopowo-wakacyjny, zapewne dlatego wśród ww. przewaga krótkich tras do miejsc albo popularnych wśród amatorów wypadów weekendowych albo zamieszkiwanych przez liczne społeczności Polaków na emigracji" - czytamy w komunikacie.

Lotnisko informuje też, że po kilku tygodniach przygotowań otworzyło na piętrze salonik Mazovia Premium Lounge. -W poniedziałek, 15 maja, salonik został udostępniony pasażerom – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Szymczak, pełniący obowiązki prezes lotniska. - Mają tam komfortowe warunki do wypoczywania i pracy. Po wniesieniu opłaty za wizytę w saloniku można do woli czerpać z jego oferty gastronomicznej i technicznej w oczekiwaniu na podróż samolotem. 

Na początku maja PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o ogłoszeniu przetargu na dokumentację projektową dla nowej linii kolejowej między stacją Modlin a lotniskiem Warszawa-Modlin. Projekt ten miałby powstać do 2025 roku, a wyłoniony w ramach przetargu wykonawca przygotowałby dokumentację projektową 5,5-kilometrowego odcinka dwutorowej linii kolejowej, jak również nowej stacji kolejowej obok lotniska.

- Od dawna dostajemy sygnały od podróżnych, że bezpośrednie połączenie kolejowe z naszym terminalem uważają za bardzo pożądane. Deklaracja Polskich Linii Kolejowych cieszy nas więc, bo zgadza się z oczekiwaniami bardzo licznej i wraz ze stale wzrastającą popularnością naszego lotniska zwiększającej się grupy osób korzystającej z komunikacji publicznej – podkreśla Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes lotniska ds. korporacyjnych.