LOT zadeklarował, że zimą nadal będzie latał z Radomia. Zostawi dwa kierunki

LOT potwierdził utrzymanie regularnych rejsów z lotniska Warszawa-Radom do Rzymu i Paryża w sezonie zimowym - informuje biuro prasowe portu. Inna nowość to darmowy autobus dla pasażerów z Kielc.

Publikacja: 23.06.2023 16:38

LOT zadeklarował, że zimą nadal będzie latał z Radomia. Zostawi dwa kierunki

Foto: Materiały prasowe, Przedsiębiorstwo państwowe "Porty Lotnicze"

Po ośmiu tygodniach od uruchomienia lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 18,66 tysiąca pasażerów. W ciągu tygodnia startuje z niego i ląduje na nim 30 samolotów pasażerskich.

- W niedzielę, 25 czerwca, spodziewamy się odprawić dwudziestotysięcznego pasażera – mówi cytowana w komunikacie Polski Portów Lotniczych jej rzeczniczka Anna Dermont. - Prawdopodobnie będzie to lot do Rzymu, realizowany przez LOT. Dynamika wzrostu liczby podróżnych jest duża, pierwsze 10 tysięcy pasażerów osiągnęliśmy w pięć tygodni, a kolejne 10 tysięcy w ciągu trzech tygodni. W niecałe dwa miesiące obsłużyliśmy prawie dwa razy (192 proc.) więcej pasażerów od rekordu rocznego ustanowionego w 2016, czyli ostatnim roku funkcjonowania starego portu.

- dodaje.

Z Radomia można obecnie polecieć na trasach regularnych do Paryża, Prewezy, Rzymu, Tirany i Warny. Rejsy realizuje LOT. Ponadto odbywają się rejsy czarterowe do Antalyi i Tirany. To loty wykonywane przez Enter Aira i PLL LOT na zlecenie biur podróży Itaka, TUI, Coral Travel, Nekera, Greckie Podróże i Rego-Bis.

Jak podaje PPL w komunikacie, "liczba kierunków nie różni się od oferty innych polskich portów lotniczych, które mają już ugruntowaną pozycję". Wymienia lotniska Olsztyn-Mazury (5 połączeń), Łódź (6 połączeń), Lublin, Bydgoszcz (po 7 połączeń) i Szczecin (8 połączeń).

- Dynamiczny rozwój przekłada się na zainteresowanie linii lotniczych i biur podróży. Jesteśmy pewni, że z każdym rokiem siatka połączeń będzie rosnąć – deklaruje Dermont.

Pasażerowie Lotniska Warszawa-Radom mogą już także planować przedświąteczne zakupy w Rzymie i sylwestra w Paryżu. LOT ogłosił, że w sezonie zimowym – od października do marca – będzie dalej realizować rejsy do tych miast, trzy razy w tygodniu.

Poza tym specjalnie dla pasażerów z Kielc PPL uruchomi darmowy aubus, który będzie ruszać z dworca autokarowego przy ul. Czarnowskiej (stanowisko 1 lub 2), a przystanek pośredni będzie mieć w Skarżysku-Kamiennej, przy Al. Niepodległości. Rozkład kursów dostosowany jest do siatki połączeń portu. Połączenie wystartuje w niedzielę, 25 czerwca. Informacje odnośnie do rezerwacji miejsc w busie i rozkład jazdy są przekazywane podróżnym przez przewoźnika lotniczego organizującego dany lot. Pasażerowie po zarezerwowaniu biletu na samolot dostaną numer, który należy okazać kierowcy przed rozpoczęciem kursu.

Z połączeń mogą korzystać również pasażerowie podróżujący z lotniska Warszawa-Radom, którzy nie dokonali wcześniejszych rezerwacji. Pojadą, jeśli będą wolne miejsca, muszą pytać kierowcę.

Lotniska
Lotnisko Chopina: Historyczny rekord - 2 miliony pasażerów w czerwcu
Lotniska
Anna Midera szefem Związku Regionalnych Portów Lotniczych
Lotniska
Kolejne połączenie lotnicze z Warszawy do Austrii dla narciarzy
Lotniska
Tajlandia zamyka sklepy wolnocłowe na lotniskach
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Lotniska
Nowy zarząd lotniska w Krakowie
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą