Nowe połączenie będzie połączeniem sezonowym, uruchomionym z myślą o narciarzach, potrwa więc do 1 marca. Na tej trasie latać będzie embraer 195, który może pomieścić 120 pasażerów.

To już drugie połączenie lotnicze z Tyrolem po tym jak LOT ogłosił, że otworzy loty 29 listopada tego roku (też do marca 2025 roku).

Innsbruck — raj dla narciarzy

Innsbruck to miasto akademickie, które wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą, przepiękną starówką i kolejką linową, która bezpośrednio zabiera narciarzy z centrum miasta na wyciągi narciarskie – opisuje je biuro prasowe Austrian Airlines. W okolicy Innsbrucka znajduje się wiele ośrodków narciarskich, zarówno w dolinach, jak i na pięciu tyrolskich lodowcach. „Dzięki dobrze przemyślanym połączeniom kolejowym i autobusowym podróżowanie jest wygodne, szczególnie dla miłośników sportów zimowych, który mogą skorzystać ze specjalnych miejsc bagażowych na narty i snowboardy”. Podróżnicy, którzy mają karnet narciarski, mogą korzystać z przejazdów pozostałymi środkami transportu po austriackim Tyrolu bez dodatkowych opłat.