Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

materiały prasowe

Będzie miał 120 pokojów i będzie kosztować 34 miliony złotych – rusza budowa hotelu Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie

Inwestorem jest spółka Chopin Airport Development, a generalnym wykonawcą ERBUD. Pierwszych gości hotel ma przyjąć w drugiej połowie 2019 roku.

Jak zapewnił dzisiaj podczas przekazania terenu wykonawcy prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny i licznym firmom z sąsiedztwa.

– Nowa droga lotniskowa a w przyszłości komunikacja kolejowa, będą impulsem dla nowych inwestycji – przekonywał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. – Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa. Nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca i całego województwa.

– Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak i bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że inwestycja odniesie bardzo duży sukces – przekonywał Cristescu.

– Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów – dodawał prezes lotniska Michał Tabisz.

A Józef Zubelewicz, członek zarządu ERBUD-u przypomniał, że to już dziesiąty hotel realizowany przez jego firmę w ciągu ostatnich trzech lat. – Naszymi partnerami są największe sieci hoteli, w tym Hilton czy Radisson Blu.

„Holiday Inn Express czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG (…). Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi i przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami” – czytamy w komunikacie inwestora.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kupujesz podróbki? W Hiszpanii zapłacisz karę

Hiszpańska policja bierze pod lupę turystów, którzy kupują od ulicznych handlarzy podrabiane towary znanych ...

Grecja – rejestrowanie wynajmu krótkoterminowego opłacalne

Wprowadzenie rejestru mieszkań wynajmowanych na krótki czas opłacało się – twierdzi grecki Urząd do ...

Sarkozy strategiem w AccorHotels

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy stanął na czele komitetu odpowiedzialnego za strategię międzynarodową sieci ...

Grecja obniża VAT na noclegi i jedzenie

Z 13 do 11 procent spadnie stawka VAT na zakwaterowanie w greckich hotelach, a ...

Agenci! Zabezpieczcie się przed skutkami ustawy

Agenci muszą się zabezpieczyć na wypadek, gdyby touroperatorzy nie przygotowali informacji, które w świetle ...

Niemieccy agenci sprzedają więcej rejsów

Rejsy wycieczkowe zyskały uznanie niemieckich turystów. Co ważne dla agentów, ten rodzaj oferty klienci ...