Hampton wkracza do Oświęcimia

materiały prasowe

Przy wjeździe do centrum Oświęcimia stanie trzygwiazdkowy hotel marki Hampton by Hilton. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod budowę

Będzie to pierwszy tej klasy obiekt w w mieście. Hampton przy ulicy Dąbrowskiego 2, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego i wzgórza zamkowego ma być gotowy w pierwszej połowie 2018 roku.

Ze względu na położenie obiektu teren inwestycji jest objęty ochroną konserwatorską. Szczególnym nadzorem poddany jest kształt elewacji. Będzie ona pokryta m.in. cegłami klinkierowymi.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. W podziemiu znajdować się będą głównie miejsca postojowe przeznaczone dla gości hotelu i sala fitness. Na parterze zaprojektowano recepcję, cztery sale konferencyjne, dostępną dla wszystkich gości strefę pracy tzw. „work-zone” oraz restaurację. Na wyższych piętrach znajdować się będzie łącznie 120 pokojów.

Inwestorem obiektu jest spółka NPP Hotele, a deweloperem projektu Property Partner Investments, zajmująca się realizacją zarówno projektów mieszkaniowych jak i hotelowych.

– W Oświęcimiu brakuje miejsc w hotelach. Spodziewamy się rocznie nawet 40 tysięcy gości, zarówno ludzi odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, uczestników dorocznego Life Festival, jak i partnerów biznesowych firm z zachodniej Małopolski. Liczymy również na rodziny odwiedzające park rozrywki w Zatorze – mówi wiceprezes Property Partner Investments Bogumił Rutkowski. – Mamy nadzieję, że nasz obiekt wkomponuje się w układ architektoniczny i przyczyni się do ożywienia rynku i jego okolic.

To drugi hotel Hampton by Hilton realizowany przy udziale Property Partner Investments. – Od wejścia na polski rynek ponad cztery lata temu, marka Hampton by Hilton rozwija się niesamowicie dynamicznie – zapewnia cytowana w komunikacie firmy Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hilton w Europie Wschodniej. – Mamy już 17 obiektów działających lub będących w różnych stadiach przygotowania. Równocześnie polska turystyka rośnie w siłę, a rozwój branży hotelarskiej jest tego naturalną konsekwencją. Naszym celem jest otwieranie hoteli nie tylko w największych miastach Polski, jak Kraków i Warszawa, ale też w średniej wielkości, jak Oświęcim, gdzie rosnące zapotrzebowanie na hotele jest szczególnie widoczne.

Autorem projektu architektonicznego hotelu jest oświęcimska firma Susuł&Strama Architekci, generalnym wykonawcą firma Condite z Kielc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook chce więcej zarabiać na hotelach

Trzysta własnych obiektów i ponad 30-procentowy udział w obrotach – to cel, który w ...

Niemieckie autostrady będą płatne

Od października 2020 roku kierowcy korzystający z niemieckich autostrad będą musieli za nie płacić. ...

Do biur podróży wrócił lekki optymizm

Sprzedaż wakacji w biurach podróży był w pierwszym tygodniu sierpnia o 2,8 procent lepszy ...

Rego-Bis: Inna wycieczka lub voucher za odwołany wyjazd

Katowickie biuro podróży Rego-Bis w zamian za odwołane z powodu pandemii wyjazdy proponuje inną ...

KLM zaprasza do słuchania o podróżach

Linie lotnicze KLM uruchomiły platformę z podcastami podróżniczymi – The Journey. Pasażerowie opowiadają w ...

TUI uspokaja niemieckich agentów

Prezes TUI Friedrich Joussen wielokrotnie zapowiadał, że TUI stanie się platformą cyfrową. Deklaracje wzbudziły ...