Hampton wkracza do Oświęcimia

materiały prasowe

Przy wjeździe do centrum Oświęcimia stanie trzygwiazdkowy hotel marki Hampton by Hilton. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod budowę

Będzie to pierwszy tej klasy obiekt w w mieście. Hampton przy ulicy Dąbrowskiego 2, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego i wzgórza zamkowego ma być gotowy w pierwszej połowie 2018 roku.

Ze względu na położenie obiektu teren inwestycji jest objęty ochroną konserwatorską. Szczególnym nadzorem poddany jest kształt elewacji. Będzie ona pokryta m.in. cegłami klinkierowymi.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. W podziemiu znajdować się będą głównie miejsca postojowe przeznaczone dla gości hotelu i sala fitness. Na parterze zaprojektowano recepcję, cztery sale konferencyjne, dostępną dla wszystkich gości strefę pracy tzw. „work-zone” oraz restaurację. Na wyższych piętrach znajdować się będzie łącznie 120 pokojów.

Inwestorem obiektu jest spółka NPP Hotele, a deweloperem projektu Property Partner Investments, zajmująca się realizacją zarówno projektów mieszkaniowych jak i hotelowych.

– W Oświęcimiu brakuje miejsc w hotelach. Spodziewamy się rocznie nawet 40 tysięcy gości, zarówno ludzi odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, uczestników dorocznego Life Festival, jak i partnerów biznesowych firm z zachodniej Małopolski. Liczymy również na rodziny odwiedzające park rozrywki w Zatorze – mówi wiceprezes Property Partner Investments Bogumił Rutkowski. – Mamy nadzieję, że nasz obiekt wkomponuje się w układ architektoniczny i przyczyni się do ożywienia rynku i jego okolic.

To drugi hotel Hampton by Hilton realizowany przy udziale Property Partner Investments. – Od wejścia na polski rynek ponad cztery lata temu, marka Hampton by Hilton rozwija się niesamowicie dynamicznie – zapewnia cytowana w komunikacie firmy Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hilton w Europie Wschodniej. – Mamy już 17 obiektów działających lub będących w różnych stadiach przygotowania. Równocześnie polska turystyka rośnie w siłę, a rozwój branży hotelarskiej jest tego naturalną konsekwencją. Naszym celem jest otwieranie hoteli nie tylko w największych miastach Polski, jak Kraków i Warszawa, ale też w średniej wielkości, jak Oświęcim, gdzie rosnące zapotrzebowanie na hotele jest szczególnie widoczne.

Autorem projektu architektonicznego hotelu jest oświęcimska firma Susuł&Strama Architekci, generalnym wykonawcą firma Condite z Kielc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Zamach nie zaszkodził Egiptowi

Ceny wyjazdu do Egiptu nadal wyraźnie przewyższają ceny wakacji w Bułgarii, podczas gdy przed ...

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Poznania

W nowym rozkładzie na przyszłe lato znalazło się 26 tras, w tym siedem nowych. ...

Dominikana nie wpuściła wycieczkowca z obawy przed wirusem

Statek wycieczkowy norweskiej firmy Fred. Olsen Cruise Lines, który miał zawinąć do portu w ...

Turcja: Większy budżet reklamowy w Roku Troi

Turcja wspiera 76 touroperatorów w Europie w promowaniu wyjazdów do Turcji. W przyszłym roku ...

Tajfun Lan przeszedł nad Tokio

Ponad 380 odwołanych lotów, zakłócenia w kursowaniu niektórych pociągów i promów – nad rejonem ...

Warszawski hostel a&o już przyjmuje gości

Pierwszy w Polsce hostel niemieckiej sieci a&o otworzył się w miniony weekend na warszawskiej ...