W lutym najtańsze hotele poszybowały w górę

Pixabay

O 36,4 procent wzrosły w lutym ceny noclegu w jednogwiazdkowych hotelach – podaje serwis Hotele.pl, porównując swoje tegoroczne i zeszłoroczne dane

Z danych portalu wnika, że średnia cena noclegu wyniosła w lutym 196 złotych 30 groszy i była o 3,94 procent wyższa niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Porównując noc do nocy, średnia cena pokoju w największym stopniu wzrosła w obiektach jedno- i pięciogwiazdkowych – o 36,4 procent (do 141 złotych 6 groszy) i 30,38 procent (do 380 złotych 62 groszy). Symboliczny 0,28-procentowy spadek średniej ceny odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 4 gwiazdek. W efekcie lutowe ceny wynosiły w nich 249 złotych 10 groszy. O 3,37 punktu procentowego spadło też zainteresowanie noclegiem w tym standardzie. Ostatecznie udział tych hoteli w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 22,24 procent.

Z kolei największym wzrostem udziału mogą się pochwalić obiekty nieskategoryzowane, które w ujęciu rok do roku zyskały 2,26 punktu procentowego. Tym samym ich udział w rezerwacjach w lutym wyniósł 12,95 procent. Niezmiennie najczęściej wybieranymi hotelami są obiekty o standardzie 3 gwiazdek. W lutym hotele z tej kategorii wybrało 49,64 użytkowników serwisu.

Serwis zanotował też wzrost zainteresowania Łodzią jako celem podróży. Udział obiektów noclegowych z tego miasta we wszystkich rezerwacjach wzrósł o 1 punkt procentowy, do 3,77 procent. Był to największy wzrost udziału spośród najbardziej popularnych miast w tym okresie. Największy spadek popularności zanotowały zaś Wrocław (spadek o 0,6 punktu procentowego, do 7,74 procent) i Poznań (spadek o 0,57 punktu procentowego, do 5,58 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed planowanym noclegiem, o jeden dzień wcześniej niż w lutym 2016 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szumowski mięknie w sprawie wakacji dla dzieci?

– Myślę, że o tym, czy możliwe będą masowe wyjazdy na wakacje będę mógł ...

Wizz Air inwestuje w airbusy neo

Wizz Air odebrał wczoraj airbusa A321neo z 239 miejscami na pokładzie. To pierwsza z ...

Eden stawia na dziedzictwo

Turystyka kulturowa jest tematem tegorocznego, startującego właśnie konkursu na najlepsze turystyczne miejsca w Europie, ...

Środkowe siedzenia w EasyJet wolne?

Tani brytyjski przewoźnik planuje po zniesieniu obostrzeń związanych z epidemią rozsadzać pasażerów tak, żeby ...

Ratingi biur podróży 2018: Dziewięć ocen w górę, trzy w dół

Dziewięciu biurom podróży Instytut Badania Rynku Turystycznego Traveldata podniósł w tym roku ratingi. Ale ...

Moskwa w śniegu – samoloty zostają na lotniskach

Intensywne opady śniegu sparaliżowały ruch na moskiewskich lotniskach. Odwołano ponad 130 lotów, a co ...