Rozrzutny Izraelczyk, oszczędny Łotysz

Pixabay

Goście z Izraela wydawali najwięcej na noclegi w Polsce. Średnio za dobę w hotelu płacili 412 złotych. Najostrożniejsi w wydatkach byli zaś podróżni z Łotwy, hotelowy nocleg kosztował ich około 179 złotych – podaje serwis Hotels.com

Z danych zebranych w najnowszym raporcie „Hotel Price Index” (HPI), przygotowanym przez serwis Hotels.com na postawie własnych informacji sprzedażowych, wynika, że przyjeżdżający do Polski w 2016 roku wydawali na pobyt w hotelach do 31 procent więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Drożej za hotelowy nocleg zapłacili przedstawiciele 34 krajów, mniej – 9, bez zmian zostały tylko rachunki gości z Tajwanu (średnio 312 złotych za noc).

W 2016 roku najwięcej na noclegi w polskich hotelach wydali podróżni z Izraela (412 złotych) W pierwszej trójce uplasowali się ponadto goście z Chile (399 złotych) i Bliskiego Wschodu (387 złotych).

Według HPI najwięcej wydawali goście z Argentyny, korzystający z bazy hoteli 5-gwiazdkowych. Średnio płacili oni za dobę 671 złotych. Tuż za Argentyną pod względem najwyższych wydatków na noclegi w hotelach 5-gwiazdkowych w Polsce plasują się: RPA i Brazylia (po 654 złote) oraz Łotwa (623 złote) i Chorwacja (609 złotych).

– Podróżni odwiedzający Polskę wydali w 2016 roku więcej niż rok wcześniej, jednak w przypadku 39 na 40 krajów, z których pochodzą goście, średnia cena wynosiła poniżej 400 złotych za dobę, co oznacza, że pobyty w Polsce są w dalszym ciągu konkurencyjne w porównaniu z kosztami noclegów w innych krajach – ocenia, cytowana w komunikacie prasowym, Isabelle Pinson, wiceprezes EMEA, właściciela serwisu Hotels.com.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

eSky z ponad 70-procentową dynamiką wzrostu

W pierwszym półroczu całkowita wartość sprzedaży (TTV – total transaction value) wypracowana przez serwis ...

Travelplanet: Sprzedaż wycieczek rośnie o 80 procent

Rezerwacje wycieczek na tegoroczne wakacje w Travelplanet rosną o 76 procent. Prawie co trzeci ...

Betlej: Pogoda nad Bałtykiem może zaszkodzić biurom podróży

Prognozy pogody dla Polski mogą spowodować, że Polacy zapomną o zeszłorocznym zimnym lecie i ...

W biurach podróży przedświąteczny nastrój

Pierwszy raz w tym roku mniej klientów niż w tym samym czasie rok wcześniej ...

Grecos: Otwórz się na wielkie greckie wakacje

Pokażę wam Grecję, jakiej nie znacie – w ten sposób rozpoczyna się ogólnopolska kampania ...

Szef linii lotniczej chwali Gretę Thunberg

Prezes Emirates przyznaje, że ma sporo sympatii dla Extinction Rebellion i Grety Thunberg. Greta ...