Rozrzutny Izraelczyk, oszczędny Łotysz

Pixabay

Goście z Izraela wydawali najwięcej na noclegi w Polsce. Średnio za dobę w hotelu płacili 412 złotych. Najostrożniejsi w wydatkach byli zaś podróżni z Łotwy, hotelowy nocleg kosztował ich około 179 złotych – podaje serwis Hotels.com

Z danych zebranych w najnowszym raporcie „Hotel Price Index” (HPI), przygotowanym przez serwis Hotels.com na postawie własnych informacji sprzedażowych, wynika, że przyjeżdżający do Polski w 2016 roku wydawali na pobyt w hotelach do 31 procent więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Drożej za hotelowy nocleg zapłacili przedstawiciele 34 krajów, mniej – 9, bez zmian zostały tylko rachunki gości z Tajwanu (średnio 312 złotych za noc).

W 2016 roku najwięcej na noclegi w polskich hotelach wydali podróżni z Izraela (412 złotych) W pierwszej trójce uplasowali się ponadto goście z Chile (399 złotych) i Bliskiego Wschodu (387 złotych).

Według HPI najwięcej wydawali goście z Argentyny, korzystający z bazy hoteli 5-gwiazdkowych. Średnio płacili oni za dobę 671 złotych. Tuż za Argentyną pod względem najwyższych wydatków na noclegi w hotelach 5-gwiazdkowych w Polsce plasują się: RPA i Brazylia (po 654 złote) oraz Łotwa (623 złote) i Chorwacja (609 złotych).

– Podróżni odwiedzający Polskę wydali w 2016 roku więcej niż rok wcześniej, jednak w przypadku 39 na 40 krajów, z których pochodzą goście, średnia cena wynosiła poniżej 400 złotych za dobę, co oznacza, że pobyty w Polsce są w dalszym ciągu konkurencyjne w porównaniu z kosztami noclegów w innych krajach – ocenia, cytowana w komunikacie prasowym, Isabelle Pinson, wiceprezes EMEA, właściciela serwisu Hotels.com.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AIDA Cruises w tym roku nie popłynie do USA i Kanady

AIDA Cruises pracuje nad wznowieniem rejsów wycieczkowych, ale już zdecydowała, że w tym roku ...

Hartmann: agenci muszą być odważniejsi

Agenci muszą oferować więcej, a za swoją pracę pobierać dodatkowe wynagrodzenie – twierdzi prezes ...

Zbyt tanie oferty mogą nie spodobać się ubezpieczycielowi

Duże rabaty i promocje typu brak zaliczki przy rezerwacji są niebezpieczne dla firm i ...

W Czarnej Górze staną dwa nowe hotele

Apartamenty, centrum handlowe, spa, restauracje, basen i sale konferencyjne znajdą się w dwóch obiektach, ...

Politycy nie chcą sprzedać Finnaira

Finnair pogodził się już z tym, że nie weźmie udziału w konsolidacji rynku lotniczego. ...

Pożar hotelu w Pradze – są ofiary śmiertlene

Dwie osoby zginęły w pożarze hotelu w centrum Pragi. Służby medyczne podają, że rannych ...