W Dubaju powstaje nowy megakurort

Materiały promocyjne

Plaża Jumeirah w Dubaju zostanie wydłużona o 2,2 kilometra. Wszystko po to, by móc zbudować nowy kompleks turystyczny na dwóch wyspach sąsiadujących z hotelem Burdż al-Arab

Właścicielem projektu o nazwie Marsa al-Arab jest firma Dubai Holding, która ofertę nowego kurortu kieruje zarówno do rodzin z dziećmi, jak i do klientów biznesowych.

Obiekt zajmie łącznie prawie 372 tysięcy metrów kwadratowych i będzie usytuowany na dwóch wyspach. Jedna z nich przeznaczona zostanie dla rodzin z dziećmi. To tu powstaną hotel i dwa parki rozrywki, z których jeden to istniejący od kilku lat kompleks wodny Wild Wadi. Teraz zostanie on unowocześniony i rozbudowany. Kolejnym będzie Marine Park, który ma pełnić rolę edukacyjno-rozrywkową.

Dodatkową atrakcją będzie teatr na tysiąc miejsc i drugi na 1,7 tysiąca miejsc – to w nim prezentowane będą, po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, występy Cirque du Soleil. W planach jest też muzeum pereł, wraz z farmą tych kamieni i inspirowanym ich motywem hotelem butikowym.

Z kolei na wyspie leżącej po lewej stronie od hotelu Burj Al Arab powstanie 140 luksusowych wilii i prywatna marina do dyspozycji mieszkańców, a także ekskluzywny hotel butikowy. W skład kompleksu Marsa al-Arab wejdzie także marina, klub jachtowy i 400 nowych punktów gastronomicznych. Kompleks zaoferuje też centrum kongresowe z przylegającym do niego hotelem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mouzenidis ma dwóch nowych przedstawicieli regionalnych

Rafał Wasiak ze Small Planet i Tomasz Terebus z Net Holiday zasilili zespół biura ...

Pies też pasażer, odszkodowanie za opóźniony lot mu się należy

Choć może to zabrzmieć jak żart, pies dostał rekompensatę za odwołany lot. Okazuje się, ...

TUI rośnie zgodnie z planem

O 7,2 procent wyższy obrót, zysk operacyjny większy o 26 procent, sprzedaż oferty letniej ...

POT szuka chętnych na „Weekend za pół ceny”

Rozpoczęły się zapisy do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej ...

Zmowa cenowa izraelskich biur podróży w sprawie wycieczek śladami Holocaustu

Duże izraelskie biura podróży zawyżały ceny wycieczek organizowanych dla młodych Izraelczyków, którzy obowiązkowo mają ...

W zeszłym roku w samolotach zginęło 236 ludzi

W 2016 roku doszło do 65 wypadków lotniczych, w których zginęło 236 osób – ...