Więcej turystów w Polsce to więcej noclegów

Filip Frydrykiewicz

O 8,5 procent wzrosła liczba turystów korzystających z bazy noclegowej w pierwszym kwartale tego roku. Liczba ich noclegów wzrosła o 6 procent – podał Główny Urząd Statystyczny

Wśród odwiedzających Polskę odnotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 4 procent a liczbę pokojów przez nich wynajętych o 2,3 procent.

Jak podaje GUS, w pierwszym kwartale 2017 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 5,9 mln turystów, którym udzielono 14,6 mln noclegów. W tym samym okresie roku ubiegłego z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 5,4 mln gości i udzielono im 13,8 mln noclegów.

W obiektach hotelowych (czyli w hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych) w pierwszym kwartale tego roku udzielono 9,3 mln noclegów (najwięcej w hotelach – 7,8 mln), w pozostałych obiektach zaś 5,3 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,2 mln i ośrodkach wczasowych – 0,9 mln).

Udział noclegów udzielonych turystom krajowym w ogólnej liczbie udzielonych noclegów wyniósł 80,8 proc., przy czym w obiektach hotelowych wynosił on 74,5 procent, a w pozostałych obiektach niehotelowych 91,7 procent.

Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 84,3 procent wszystkich noclegów im udzielonych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Upadek Thomasa Cooka nie zaszkodził Egiptowi

14 milionów euro straciła egipska branża turystyczna przez upadek Thomasa Cooka – twierdzi prezes ...

Changi w Singapurze najlepszym lotniskiem świata

W dorocznym rankingu portalu Skytrax najlepszym lotniskiem świata zostało drugi raz lotnisko Changi w ...

Samorząd turystyczny rozstrzygnie spór o roszczenie zamiast sądu

Brytyjskie zrzeszenie touroperatorów ABTA wdrożyło system polubownego rozwiązywania sporów między klientami a biurami podróży, ...

Agenci najwięcej wydają na pensje

Największą część wydatków niemieckich agentów turystycznych nadal stanowią pensje. W minionym roku w większych ...

Komisja Europejska bada praktyki Amadeusa i Sabre’a

Unia Europejska sprawdza, czy Amadeus i Sabre nie przekroczyli przepisów antymonopolowych przy zawieraniu kontraktów ...

Chcesz odpocząć na Malediwach – kup sobie wyspę

Obawa przed turystyką masową to powód, dla którego 50 turystów z Francji i Szwajcarii ...