Nocleg w jednej gwiazdce droższy niż w dwóch

Pixabay

W lipcu cena noclegu w hotelach jednogwiazdkowych zwiększyła się o 13 procent, a w hotelach dwugwiazdkowych – o 1,3 procent. W efekcie nocleg w najniższym standardzie był nieco droższy niż w dwugwiazdkowym – podaje serwis Hotele.pl

Średnia cena noclegu w serwisie Hotele.pl wzrosła w lipcu, porównując rok do roku, o 5,2 procent, do 234 złotych 67 groszy. W hotelach o standardzie jednej gwiazdki cena była nieco wyższa (184 złote 52 grosze) niż w obiektach o standardzie dwóch gwiazdek (184 złote 37 groszy). Porównując rok do roku, ceny w obiektach jednogwiazdkowych zwiększyły się bowiem o 13 procent, a w dwugwiazdkowych – o 1,3 procent. Jedyną grupą, w której średnia cena noclegu spadła, były obiekty niekategoryzowane.

W lipcu klienci serwisu Hotele.pl najchętniej rezerwowali obiekty trzygwiazdkowe. Ich udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł w tym miesiącu 49,02 procent (wzrost o 0,57 punktu procentowego rok do roku). Mniejszą (o 1,23 punktu procentowego) popularnością cieszyły się zaś noclegi w standardzie czterech gwiazdek. Ich udział w łącznej puli rezerwacji zmalał do 21,22 procent.

Najpopularniejszym celem podróży była Warszawa. Jej udział w łącznej liczbie rezerwacji zmniejszył się jednak o 1,95 punktu procentowego, do 20,8 procent. Drugim co do popularności miastem był Wrocław (8,8 procent rezerwacji, bez zmian w ujęciu rok do roku), a trzeci – Poznań, który przyciągnął 5,2 procent klientów serwisu (spadek o 0,38 punktu procentowego, porównując rok do roku).

Klienci serwisu Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą przyjazdu, czyli o 0,2 dnia wcześniej niż w lipcu 2016 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Islandia – bliżej niż myślisz

Dwa razy więcej niż rok temu Polaków przyjechało na Islandię w pierwszych miesiącach tego ...

Niemiecki Neckermann odwołuje kolejne loty

Niemiecki Neckermann odwołał wycieczki samolotowe, które miały się rozpocząć 25 i 26 września . ...

Costa Cruises nie wychodzi z portu

Włoski armator statków Costa Cruises ogłosił zawieszenie do 3 kwietnia wszystkich rejsów na całym ...

Turysta w Polsce droższy niż w Grecji

Australia, Luksemburg i Liban to kraje, w których turyści wydają najwięcej pieniędzy. Polska znalazła ...

Novaturas: Konkurencja nam niestraszna

Novaturas, największe biuro podróży na Litwie, Łotwie i Estonii, ma już gotowy prospekt. W ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...