Egipscy hotelarze tną ceny

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

O 15-25 procent spadły ceny noclegów w sezonie zimowym w Hurghadzie. Wszystko przez zmniejszające się wraz końcem sezonu urlopowego zainteresowanie wyjazdami do tego kurortu

Szefowie hoteli z Hurghady ogłosili cenniki na sezon zimowy – informuje portal Egypt Independent. Nowe stawki są od 15 do 25 procent niższe niż te z sezonu letniego. Wskaźnik obłożenia miejsc spadł bowiem o 25-40 procent względem lata. Wszystko przez zakończenie sezonu urlopowego w Egipcie. Na wypoczynek w kurorcie decydują się więc już tylko goście z zagranicy.

W tym roku Egipt notuje wzrost liczby turystów, w pierwszych czterech miesiącach było ich o 51 procent więcej niż w tym samym, czasie rok wcześniej. Hisham El-Demery, prezes Egipskiej Organizacji Turystycznej, oczekuje, że nadchodzący sezon zimowy przyniesie kolejne pozytywne wyniki.

Portal informuje, że w 2017 roku liczba gości z Ukrainy i Polski podwoiła się. Nie podaje jednak konkretnych liczb. Wiadomo też, że liczba gości z Niemiec wzrosła o 50 procent, gości z Włoch o 30 procent, a z Wielkiej Brytanii o 20 procent.

Dane za trzy pierwsze tygodnie września pokazują, że w tym okresie najważniejszym rynkiem źródłowym dla Hurghady byli Niemcy (68 tysięcy gości), Ukraińcy (12 tysięcy), Czesi (9,6 tysiąca) i Brytyjczycy (9 tysięcy). Łącznie we wrześniu w Hurghadzie wypoczywało 133 tysiące turystów z 25 krajów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Francuzi dyskutują, jak chronić lotniska

Po udaremnionej w sobotę próbie zamachu na lotnisku Orly w Paryżu francuskie media zastanawiają ...

Brytyjska branża turystyczna promuje bezpieczne podróże

„Podróżuj bezpiecznie” to hasło kampanii, którą prowadzą brytyjskie organizacje branży turystycznej przy wsparciu tamtejszego ...

Wizz Air trzyma gotówkę, a tnie zarobki i zatrudnienie

Drastycznie ograniczony ruch lotniczy i brak perspektyw szybkiej poprawy z powodu trwającej pandemii Covid-19 ...

Niemcy sprzedali 78 milionów noclegów

O 3,5 procent wzrosła liczba noclegów, które Niemcy sprzedali zagranicznym gościom od stycznia do ...

Jednogwiazdkowe hotele coraz droższe

Tylko 14 złotych dzieliło w kwietniu średnią cenę noclegu w hotelach jedno- i dwugwiazdkowych ...

Hotelarze z Kanarów chcą mieć swoją linię lotniczą

Po upadku Thomasa Cooka hotelarze z Wysp Kanaryjskich zaczęli pracować nad stworzeniem własnej linii ...