IGHP z nowymi starymi władzami

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Wiceprezes Orbisu Ireneusz Węgłowski został ponownie wybrany na prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Nie miał kontrkandydatów

VII Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego obradujące w hotelu Narvil w Serocku pod Warszawą powołało Radę Izby na nową, czteroletnią, kadencję, a nowa rada wyłoniła zarząd izby.

W skład Rady IGHP na nową kadencję weszło 17 osób: Michał Bordziewicz Andrzej Burkiewicz, Julian Bystrzanowski, Sebastien Denier, Marcin Dragan, Anna Kowalska-Szczepańska, Maciej Knyrek, Piotr Kwiatkowski, Marcin Mazur, Marcin Mączyński, Tomasz Pieniążek, Krzysztof Szadurski, Bartłomiej Walas, Tomasz Waściński, Ireneusz Węgłowski, Przemysław Wieczorek oraz Jan Wróblewski.

Rada powierzyła kierowanie IGHP zarządowi, a prezesem zarządu na kolejną kadencję został Ireneusz Węgłowski. W skład zarządu izby weszli jeszcze czterej wiceprezesi: Julian Bystrzanowski, Piotr Kwiatkowski, Krzysztof Szadurski i Tomasz Pieniążek i sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński. Tylko Pieniążek, przedstawiciel firmy doradczej Mumotive, jest w tym gronie nowy, pozostali zasiadali już w zarządzie poprzedniej kadencji.

Węgłowski pełnił już funkcję prezesa w poprzedniej kadencji, trwającej od 2014 roku. Od 1991 roku jest wiceprezesem Orbisu, odpowiadał za zarządzanie nieruchomościami hotelowymi. Uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie, jako podstawowej działalności firmy. Obecnie zajmuje się komunikacją i PR korporacyjnym, relacjami z inwestorami, a także dba o wizerunek Orbisu jako spółki giełdowej, notowanej na GPW od 1997 r.

Węgłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA).

IGHP to największa organizacja branży hotelarskiej w Polsce, skupi około 500 członków.

– Dziękując za zaufanie i docenienie działań IGHP pod moim kierownictwem, deklaruję, że wspólnie z nowo wybraną Radą i dyrektorami regionalnymi, nadal będziemy budować Izbę – mówił po ogłoszeniu wyniku wyborów Węgłowski. – W ostatnich trzech latach wiele osiągnęliśmy, lecz nadal jest dużo do zrobienia, mamy już gotowe plany na przyszłość – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Silne trzęsienie ziemi na Krecie

Do silnego trzęsienia ziemi, 5,3 w skali Richtera, doszło w sobotę wieczorem na Krecie. ...

Agent zamiast rabatu dał ostrzeżenie i wygrał

Jeśli udzielimy rabatu, nie będziemy mogli za darmo doradzać w sprawie wakacji – odpisała ...

Portugalia po sezonie wakacyjnym? 7 powodów, dla których warto ją odwiedzić

Największe upały w Portugalii już ustały. Skończył się wysoki sezon turystyczny. Teraz do najdalej ...

Itaka: Nie jesteśmy na Litwie nieznani

Polski gigant turystyczny wchodzi na kolejny – po czeskim – rynek zagraniczny. Tym razem ...

Lublin ma hotel z miejskimi legendami

Nowo otwarty ibis Styles Lublin Stare Miasto mieści się przy alei Solidarności 7, w ...

TUI: Przez żołądek do serca turysty

Jedzenie serwowane turystom powinno być ekologiczne i sprowadzane od lokalnych przedsiębiorców – stwierdził koncern ...