IGHP z nowymi starymi władzami

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Wiceprezes Orbisu Ireneusz Węgłowski został ponownie wybrany na prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Nie miał kontrkandydatów

VII Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego obradujące w hotelu Narvil w Serocku pod Warszawą powołało Radę Izby na nową, czteroletnią, kadencję, a nowa rada wyłoniła zarząd izby.

W skład Rady IGHP na nową kadencję weszło 17 osób: Michał Bordziewicz Andrzej Burkiewicz, Julian Bystrzanowski, Sebastien Denier, Marcin Dragan, Anna Kowalska-Szczepańska, Maciej Knyrek, Piotr Kwiatkowski, Marcin Mazur, Marcin Mączyński, Tomasz Pieniążek, Krzysztof Szadurski, Bartłomiej Walas, Tomasz Waściński, Ireneusz Węgłowski, Przemysław Wieczorek oraz Jan Wróblewski.

Rada powierzyła kierowanie IGHP zarządowi, a prezesem zarządu na kolejną kadencję został Ireneusz Węgłowski. W skład zarządu izby weszli jeszcze czterej wiceprezesi: Julian Bystrzanowski, Piotr Kwiatkowski, Krzysztof Szadurski i Tomasz Pieniążek i sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński. Tylko Pieniążek, przedstawiciel firmy doradczej Mumotive, jest w tym gronie nowy, pozostali zasiadali już w zarządzie poprzedniej kadencji.

Węgłowski pełnił już funkcję prezesa w poprzedniej kadencji, trwającej od 2014 roku. Od 1991 roku jest wiceprezesem Orbisu, odpowiadał za zarządzanie nieruchomościami hotelowymi. Uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie, jako podstawowej działalności firmy. Obecnie zajmuje się komunikacją i PR korporacyjnym, relacjami z inwestorami, a także dba o wizerunek Orbisu jako spółki giełdowej, notowanej na GPW od 1997 r.

Węgłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA).

IGHP to największa organizacja branży hotelarskiej w Polsce, skupi około 500 członków.

– Dziękując za zaufanie i docenienie działań IGHP pod moim kierownictwem, deklaruję, że wspólnie z nowo wybraną Radą i dyrektorami regionalnymi, nadal będziemy budować Izbę – mówił po ogłoszeniu wyniku wyborów Węgłowski. – W ostatnich trzech latach wiele osiągnęliśmy, lecz nadal jest dużo do zrobienia, mamy już gotowe plany na przyszłość – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rigopiano oddał wszystkie ciała

Ciała dwóch ostatnich poszukiwanych ludzi wydobyli ratownicy w nocy z ruin hotelu Rigopiano w ...

Krakowskie lotnisko z 20-procentowym wzrostem

W marcu krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 434 tysiące pasażerów. To o 20 procent więcej ...

Część statków wycieczkowych wypłynie w morze w wakacje

Armatorzy stale rewidują plany przywrócenia rejsów, bo sytuacja zmienia się dynamicznie, a raz powzięte ...

Lubisz Węgry? To nocuj taniej

Ruszyła strona internetowa Węgierski Przyjaciel, która zachęca do świętowania Dnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Jej pomysłodawcą ...

DER Touristik robi z pojedynczych usług pakiety

Żeby uchronić agentów przed odpowiedzialnością touroperatorską po TUI i Thomasie Cooku także biuro podróży ...

Mondial: Szykują się rekordowe wakacje Polaków

Dwa miliony Polaków więcej niż w zeszłym roku deklaruje, że wyjedzie na wakacje. Za ...